Auto Paula Walkera na sprzedaż. Rzadki klasyk od BMW

Nie ma wątpliwości, że Paul Walker, aktor znany głównie z roli Briana O'Connera w serii “Szybcy i wściekli” był wielkim miłośnikiem samochodów. Co jakiś czas na aukcjach są wystawiane auta należące niegdyś do artysty. Niedawno pojawił się prawdziwy rarytas dla fanów BMW.
Auto Paula Walkera na sprzedaż. Rzadki klasyk od BMW
bringatrailer.com
26.01.2021

Fani BMW, zwłaszcza klasycznych modeli mogą zacierać ręce. Na aukcję zostało wystawione BMW M1. Samochód jest wyjątkowy, ponieważ wyprodukowano 453 egzemplarze. Dodatkowo samochód Paula Walkera był tuningowany przez niemiecką firmę AHG, dzięki temu BMW M1 dostało pakiet aerodynamiczny Procar, barwy BMW Motorsport, charakterystyczne felgi BBS i skórzane wnętrze czy zmodyfikowany układ wydechowy.

Sprzedawane jest zachowane w bardzo dobrym stanie. Licznik przebiegu pokazuje niespełna 7 tys. km. Na początku sierpnia 1979 roku samochód został dostarczony do dealera BMW Schneider w Bielefeld w Niemczech, a początku lat 80. auto przeszło modyfikacje w firmie AHG. W latach 90. samochód trafił do kolekcjonera z amerykańskiej Georgii. Dopiero w 2011 roku model M1 trafił do kolekcji AE Performance Paula Walkera i jego przyjaciela, Rogera Rodasa. Następny właściciel przejął auto w 2014 roku.

Seryjne BMW M1 napędzane jest “rzędową szóstką” o pojemności 3,4 litra, które generuje 277 KM i 330 Nm maksymalnego. Dzięki temu pierwszą “setkę” można uzyskać w 5,9 sekundy. Modyfikacje AHG podniosły również moc do ok. 350 KM. W chwili pisania tego tekstu licytacja osiągnęła poziom 390 000 USD, czyli niespełna 1,5 mln złotych.

Wśród kolekcji samochodów należących do Paula Walkera znalazło się również Shelby 427 Cobra CSX1010 z 1965 roku. Dodatkowo jest to specjalna wersja FAM jest to skrót od “Ferrari’s @ss is Mine” i nawiązuje w ten sposób do rywalizacji Ferrari i Forda w latach 60. XX wieku. Zaciętą walkę obu producentów dobrze pokazuje film fabularny Le Mans ‘66, gdzie główne role zagrali Matt Damon i Christian Bale.

Samochód został wyposażony w silnik V8, który generuje 550 KM i jest połączony z 5-biegową manualną skrzynię biegów Tremec TKO600. Shelby 427 Cobra CSX1010 posiada niezależne zawieszenie 4 kół, układ kierowniczy z zębatką, chłodnicę oleju i aluminiową chłodnicę z dwoma wentylatorami, aluminiową obudowę mechanizmu różnicowego Shelby i hamulce Wilwood z zaciskami Shelby.

Polecane wideo

Auto Paula Walkera na sprzedaż. Rzadki klasyk od BMW
Auto Paula Walkera na sprzedaż. Rzadki klasyk od BMW - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie