Bezszelestny kabriolet. Odważny projekt Włochów

Może obecna pogoda nie nastraja do jazdy samochodem bez dachu to warto zacząć myśleć o zbliżającym się sezonie wiosennym i letnim. Z bardzo ciekawą propozycją przychodzi jeden z włoskich projektantów.
Bezszelestny kabriolet. Odważny projekt Włochów
materiały prasowe
21.01.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Nie brakuje śmiałków, którzy korzystają ze swoich roadsterów czy kabrioletów przez cały rok, lecz większa część społeczeństwa jesienią i zimą woli jak w aucie jest po prostu ciepło. Do pełnego sezonu jazdy kabrioletem jeszcze zostało parę miesięcy, lecz już teraz włoski projektant zaprezentował swój śmiały projekt.

Firma zajmująca się projektowaniem samochodów ARES Design stworzyła kabriolet na bazie Tesli Model S. Dach został wykonany z miękkiej tkaniny i będzie chował się w przestrzeni tylnych siedzeń, które zostały przesunięte do przodu. Z tego powodu Tesla Model S w wersji cabrio będzie autem dwudrzwiowym. Konsekwencją tego było m.in. usunięcie słupków B.

Trzeba przyznać, że projekt ARES Design prezentuje się bardzo dobrze i może przyciągnąć rzeszę zainteresowanych klientów. Tylną klapę stworzyła zewnętrzna firma, w ten sposób całość, w mojej opinii jest trochę podobna do najnowszego Porsche 911 Speedster.

Inżynierowie ARES wzmocnili boczne podłużnice pod kokpitem i tylną częścią siedzącą. Chociaż przedstawiony na fotografiach roadster jest pojazdem demonstracyjnym, dlatego nie ma zabezpieczenia przed przewróceniem. Wersja przygotowana pod klienta będzie w pełni przygotowana do bezpiecznego poruszania się po drogach.

– W ARES nasza filozofia współtworzenia pozwala klientom pracować ramię w ramię z naszymi projektantami i inżynierami w celu stworzenia ich własnego pojazdu na zamówienie, co jest unikalną usługą dla ARES – powiedział CEO Dany Bahar

W środku zdecydowano się na obszycie foteli białą skórą oraz umieszczono pomarańczowe detale, które znalazły się m.in. na wieńcu kierownicy. ARES Design nie podało, na jaki wariant Tesli Model S zdecydowało się przy tworzeniu tego projektu, ale prawdopodobnie można się spodziewać przyspieszenia do pierwszej “setki” w czasie poniżej 3 sekund.

Jak na razie włoskie studio projektowe nie podało ceny za Teslę Model S w wersji cabrio. Patrząc na pojazd demonstracyjny prawdopodobnie będzie to spora suma pieniędzy.

Polecane wideo

Marzyłeś o Tesli w cabrio. Teraz jest to możliwe
Marzyłeś o Tesli w cabrio. Teraz jest to możliwe - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie