Nissan stworzył idealny samochód do pracy zdalnej

W 2020 roku zdecydowana większość firm przeszła na pracę zdalną. Niektóre przedsiębiorstwa już teraz stwierdziły, że nawet po ustaniu “wirusowej sytuacji” będzie pracować wykorzystując osiągnięcia technologii. Z kolei Nissan wpadł na ciekawy pomysł. Spodoba się wszystkim, którzy mają dosyć pracy we własnym domu.
Nissan stworzył idealny samochód do pracy zdalnej
materiały prasowe
15.01.2021

Nissan stworzył kampera, ale nie powstał on z myślą o wypoczynku i turystyce, lecz w odpowiedzi na rosnącą liczbę osób pracujących zdalnie. NV350 to nazwa modelu, który łączy w sobie cechy biura z mieszkaniem. Na razie samochód jest oferowany tylko w Japonii.

Jak przystało na japońskiego “busika” Nissan NV350 jest stosunkowo wąski, ale pomimo tego samochód jest bardzo funkcjonalny. Strefą relaksu jest dach auta, umieszczono na nim leżak i parasol przeciwsłoneczny. Parkując przy np. zbiorniku wodnym, będziemy mogli poczuć się trochę jak na wakacjach.

W Nissanie udało się wygospodarować niedużą kuchnię biurową, która pomieściła ekspres do kawy oraz czajnik. Najważniejszą częścią pojazdu jest biurko. Wysuwa się z bagażnika, do tego celu użyto specjalne prowadnice. Dzięki temu nasze biuro będzie zawsze gotowe, bez problemu zmieścimy w nim komputer stacjonarny.

Nadwozie Nissana zostało oklejone folią, której estetyka przypomina nowoczesną przestrzeń biurową. Niestety auto zostało przystosowane do jednego pracownika.

Samochód w Japonii jest sprzedawany w wersji osobowej i dostawczej. Specjalnie przystosowany kamper będzie miał do wyboru dwie jednostki - benzynową jednostkę o pojemności dwóch litrów lub wysokoprężny motor 2,5 litra o mocy 129 KM. Silnik będzie umieszczony pod przednimi fotelami. Auto zamówimy z ręczną 5-stopniowa skrzynią biegów lub “automatem”. NV350 będzie dostępne w dwóch wersjach długości nadwozia.

Warto dodać, że technicznymi bliźniakami Nissana NV350 jest Isuzu Como oraz Mitsubishi Fuso. Wersja będąca kamperem i biurem jest koncepcyjnym pomysłem, ale nie byłoby to zaskoczeniem, gdyby producent wprowadził samochód do seryjnej produkcji. W obecnych czasach takie auto miałoby bardzo duży potencjał.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie