Auto "byłego" Jamesa Bonda na sprzedaż. Prawdziwy rarytas

Niestety w zeszłym roku zmarł aktor Sean Connery. Pozostawił po sobie sporo filmów, w których zagrał. Wielu może pamiętać go m.in. z roli Jamesa Bonda czy z ekranizacji książki “Imię róży”. Pamiątką po brytyjskim aktorze jest również jego samochód, który został wystawiony na sprzedaż.
Auto "byłego" Jamesa Bonda na sprzedaż. Prawdziwy rarytas
themarket.co.uk
15.01.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Sean Connery przez lata swojej twórczości miał okazję jeździć wieloma różnymi samochodami, które były nierzadko dopełnieniem filmu. Ikonicznym pojazdem jest, chociażby Aston Martin DB5, który był kierowany Jamesa Bonda w filmie Goldfinger. To właśnie brytyjski aktor wcielił się jako pierwszy w historii kina w agenta Jej Królewskiej Mości.

Prywatnie Connery miał dobry gust do aut Widziano go m.in. w różnych coupe od Mercedesa oraz za kierownicą Jensena C-V8. Na aukcję trafił jeden z samochodów, którego w przeszłości był właścicielem. Jest nim kultowy klasyk - BMW 635 CSi.

Sprzedawane BMW zostało wyprodukowane na rynek hiszpański, dlatego samochód ma kierownicę po lewej stronie. Samochód pochodzi z końcówki produkcji modelu o oznaczeniu E24, czyli z przełomu 1989 i 1990 roku. Dokumenty z Andaluzji informują, że BMW zarejestrowano w 1990 roku, a pierwszym właścicielem był Thomas Sean Connery. Aktor posługiwał się publiczne drugim imieniem.

Jak się okazuje, brytyjski artysta od końca lat 80. do 1998 roku mieszkał w Marbelli, gdzie lubił odwiedzać lokalne restauracje, bary, hotele czy pola golfowe. Dzięki ciepłemu klimatowi w Hiszpanii, samochód zachował się w dobrym stanie.

Po sprzedaży auta przez Seana Connerego w 1998 roku, BMW trafiło do dealera BMW Lancashire w Wielkiej Brytanii, a w 2007 roku pojawiło się u prywatnego kolekcjonera z Luksemburga. Obecnie samochód jest aukcji, gdzie w chwili pisania tej wiadomości najwyższa oferta wynosi lekko ponad 31 tys. funtów (ok. 160 tys. zł).

Auto jest kuszące, bo oprócz znanego pierwszego właściciela jest zachowane w dobrym stanie, a przebieg wynosi niespełna 62 tys. km. BMW 635 CSi napędza 3,4 litrowy silnik o mocy 218 KM. Egzemplarz został skonfigurowany z manualną skrzynią biegów.

Polecane wideo

Auto "byłego" Jamesa Bonda na sprzedaż. Prawdziwy rarytas
Auto "byłego" Jamesa Bonda na sprzedaż. Prawdziwy rarytas - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie