Sony naprawdę stworzyło samochód. Już jeździ po drogach

Sporo marek motoryzacyjnych na dobre wchodzi w segment aut elektrycznych, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Do elektrycznego boju przystępują nawet firmy, które nigdy wcześniej nie tworzyły samochodów. Jedną z takich marek jest Sony, które nie rzuca słów na wiatr.
Sony naprawdę stworzyło samochód. Już jeździ po drogach
materiały prasowe
14.01.2021

Czy to nam się podoba, czy też nie, niedługo może nastąpić znacząca elektryfikacja rynku motoryzacyjnego. Dlatego wielu producentów porzuca pracę nad klasycznymi “spalinowcami” na rzecz aut elektrycznych. Do firm, które od dekad zajmują się produkcją samochodów, dołączyło Sony. Firma znana z tworzenia dobrej elektroniki konsumenckiej, profesjonalnej czy z biznesu muzycznego.

Rok temu Japończycy podczas targów CES w Las Vegas zaprezentowali koncepcyjny model Sony Vision S i nikt wtedy nie przypuszczał, że auto pojawi się na ulicach, a tutaj zaskoczenie. Jak się okazuje, japońska marka od grudnia testuje swoje auto m.in. na górskich drogach w Austrii, co zostało zaprezentowane na oficjalnym video.

Przy projektowaniu i tworzeniu modelu Vison S, Sony podjęło współpracę z m.in. firmą Bosch, Continental, Nvidia, ZF oraz Magna Steyr. Samochód będzie wręcz naszpikowany nowoczesną technologią. Znajdziemy tutaj aż 40 czujniki, 18 kamer i radarów. Nie zabrakło modułów ultradźwiękowych oraz czterech głowice LiDAR. Całe otoczenie przed autem będzie skalowane nawet 300 metrów przed pojazdem. Wszystko po to, aby Sony Vison S spełniało wymogi poziomu 4 jazdy autonomicznej. Samochód będzie mógł poruszać się sam, nawet w przypadku gdy kierowca nie przejmie kontroli mimo alarmu.

Samochód będzie dysponował mocą 544 KM, dzięki temu pierwszą “setkę” osiągnie w 4,8 sekundy i rozpędzi się do 240 km/h. Sony Viosn S jest całkiem spore ma ponad 4,89 m długości i 1,9 m szerokości, a to wszystko na 21-calowych kołach.

Warto dodać, że Sony nie jest jedyną marki z branży technologicznej, która zabiera się za tworzenie auta. Według wielu doniesień autem nad elektrycznym pracuje również gigant, jakim jest Apple. Jednak prace nie są na tak dalekim poziomie, jak w przypadku japońskiej marki.

Polecane wideo

Sony naprawdę stworzyło samochód. Już jeździ po drogach
Sony naprawdę stworzyło samochód. Już jeździ po drogach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie