Pracownik myjni rozbił Ferrari klienta. Dzwon za 1,5 mln złotych

Jak widać nieszczęście 2020 roku trzyma się niektórych bardzo mocno. Ten pracownik myjni na dość długo zapamięta przejażdżkę włoskim supersamochodem i nie chodzi tutaj o emocje, jakie uczestniczą kierowcy przy szybkiej jeździe.
Pracownik myjni rozbił Ferrari klienta.  Dzwon za 1,5 mln złotych
Fot. Twitter: @22betTanzania
13.01.2021

Mało który z  miłośników motoryzacji nie marzy o posiadaniu chociaż jednego supersamochodu. Wiodącą prym w tej kategorii marką jest Ferrari, które od dekad zasłynęło z budowania szybkich i drogich aut oraz z licznych tytułów mistrzowskich w sportach motorowych.

Niektórym okazja przejażdżki Ferrari trafia się szybciej niż pozwala na to stan konta owego szczęściarza. Zaszczyt poprowadzenia Ferrari 812 Superfast miał jeden z pracowników myjni we Włoszech.

Mężczyzna miał zawieźć wspomniany supersamochód z myjni do ośrodka treningowego włoskiej Genui. Samochód należał do rezerwowego bramkarza klubu Genoa, Federico Marchetti. Oddał swoje włoskie superauto na gruntowne czyszczenie do myjni.

Niestety samochód nie dojechał do bramkarza. Pracownik myjni odpowiedzialny za prowadzenie Ferrari 812 Superfast stracił nad nim panowanie i rozbił auto piłkarza. Dodatkowo uszkodził pięć innych samochodów. Na szczęście pracownikowi myjni nic się nie stało. Sam Marchetti nie wini mężczyzny za wypadek.

– Bardzo mi przykro z powodu tego, co się stało, dzięki Bogu nikt nie został ranny i to najważniejsza wiadomość. Czytałem mnóstwo złych rzeczy na ten temat, mam nadzieję, że więcej już nie będę musiał. W życiu liczy się coś innego – napisał Federico Marchetti na swoim Instagramie.

Ferrari 812 Superfast jest bardzo mocnym i szybkim autem. Wolnossące V12 o pojemności 6,5 litra generuje 800 KM i 718 Nm momentu obrotowego. To wystarcza, aby katapultować włoski supersamochód do pierwszej “setki” w czasie poniżej 3 sekund. Maksymalnie pojedzie 340 km/h. Ceny Ferrari 812 Superfast na popularnych portalach aukcyjnych zaczynają się od ok. 1,3 mln zł za używane egzemplarze. Prawdziwym, ale drogim rarytasem jest pojawienie się na Otomoto - Ferrari 812 Superfast od Noviteca 1 z 18 wyprodukowanych. Auto ze specjalnymi przeróbkami wyceniono na 738 tys. euro, czyli ok. 3,34 mln zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie