Tak wygląda auto za 11 mln zł. Właśnie trafiło na aukcję

Ceny samochodów są niesamowicie zróżnicowane. Właścicielem auta osobowego możemy stać się posiadając budżet nawet tysiąca złotych, jeśli szukamy na rynku wtórnym. Są też samochody, które kosztują kilkanaście milinów złotych. Jeden z nich pojawił się na aukcji w Stanach Zjednoczonych.
Tak wygląda auto za 11 mln zł. Właśnie trafiło na aukcję
rmsothebys.com
12.01.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Szwedzka marka Koenigsegg potrafi przyprawić każdego petrolheada o szybsze bicie serca. Jej auta, a dokładniej hipersamochody są prawdziwymi rarytasami w świecie motoryzacji, a osiągi stawiają Koenigsegga w ścisłej czołówce. Wystarczy wspomnieć, że największym konkurentem jest Bugatti.

Dokładnie 22 stycznia w stanie Arizona w USA odbędzie się aukcja, na której będzie sprzedawany Koenigsegg Regera z 2019 roku. Jest to jeden z zaledwie 80 wyprodukowanych egzemplarzy. W szwedzkim hipersamochodzie zdecydowano się na zastosowanie układu hybrydowego. 5-litrowy silnik V8 w Regerze wytwarza ponad 1000 KM, w połączeniu trzema jednostkami elektrycznymi generuje razem 1500 KM i 2000 Nm momentu obrotowego.

Warto wspomnieć, że samochód może pochwalić się przyspieszeniem do 100 km/h w czasie 2,8 sekundy. Największe wrażenie robi jednak czas od 0 do 400 km/h. Według deklaracji Koenigsegga, Regera osiągnie taką prędkość w 20 sekund.

Wystawiony na aukcji szwedzki hipersamochód posiada dodatki, których wartość przekracza milion złotych. Są to m.in. liczne akcenty z 24-karatowego złota na masce, dachu, przednim splocie i bocznych listwach. Drogą opcją zapewne były również koła z włókna węglowego Aircore.

Auto zostało pokryte lakierem o nazwie Crystal White z pakietem graficznym Speedster. Dodatkowo w lipcu 2020 roku Regera otrzymała warstwę ochronną, która zabezpiecza karoserię przed uszkodzeniami. W środku samochód został wykończony brązową skórą, która pokrywa siedzenia, konsolę środkową, panele drzwi i kierownicę.

Dom aukcyjny przewiduje cenę i wartość auta między 2,6-2,9 mln dolarów. Oznacza to, że przyszły właściciel może zapłacić blisko 11 mln złotych za hipersamochód.

Polecane wideo

Tak wygląda auto za 11 mln zł. Właśnie trafiło na aukcję
Tak wygląda auto za 11 mln zł. Właśnie trafiło na aukcję - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie