Limuzyna Donalda Trumpa do kupienia

Donald Trump raczej nie ukrywa swojego niezadowolenia z zaprzysi ężenia Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. O byłym prezydencie również słychać w świecie motoryzacji. Na jednej z aukcji pojawiła się limuzyna, która należała do Trumpa.
Limuzyna Donalda Trumpa do kupienia
fot. Mecum Auctions
07.01.2021

Trzeba przyznać, że Donald Trump jest barwną i energiczną osobą, która dobrze umie wykorzystać siłę mediów. Zwłaszcza społecznościowych jak Twitter, na którym jest bardzo aktywny. Były już prezydent Stanów Zjednoczonych znany jest również z zamiłowania do przepychu i luksusu. Do tej pory miał całkiem ciekawą i pokaźną kolekcję aut. Dom aukcyjny Mecum Auctions wystawił na sprzedaż samochód, który należał do Trumpa. Jest nim Rolls-Royce Phantom siódmej generacji.

Samochód był własnością Donalda Trumpa, zanim wystartował w wyborach o fotel prezydencki. Później został sprzedały i obecnie jest wystawiony na aukcji przez drugiego właściciela. Dowodem potwierdzającym, że Trump był pierwszym właścicielem są nie tylko dokumenty, ale również wpis na jednej ze stron instrukcji obsługi wykonany przez byłego prezydenta: "Uwielbiałem ten samochód - jest świetny. Wszystkiego dobrego!".

Roll-Royce Phantom z 2010 roku, który w przeszłości należał do Trumpa ma przejechane 56 700 mil (91 429 km) i jest to wersja z krótkim rozstawem osi. Może dlatego, że pierwszy właściciel często prowadził go sam. Auto ma czarny lakier oraz jasne wnętrze i sporo wyposażenia dodatkowego jak np. elektryczne zasłony, które zapewnią pasażerom na tylnych siedzeniach prywatność. Pod maską flagowej limuzyny pracuje 6,75-litrowe V12 o mocy 460 KM. Pomimo sporych rozmiarów i dużej wagi Phantom powinien osiągnąć pierwszą “setkę” po 6 sekundach.

Według Mecum Auctions auto powinno zostać sprzedane za 300-400 tys. dolarów, gdzie normalna cena na rynku wtórnym w USA wynosi 150 tys. dol. Cenę ma zawyżyć fakt, że Rolls-Royce należał do Trumpa. Warto dodać, że najnowszego Phantoma ósmej generacji możemy kupić w Stanach Zjednoczonych za 460 tys. dol.

Polecane wideo

Poczuj się jak Donald Trump i kup jego Rollsa-Royce'a
Poczuj się jak Donald Trump i kup jego Rollsa-Royce'a - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.01.2021 16:11
Fajne autko
odpowiedz
Polecane dla Ciebie