Zwolnili go z pracy. Urządził demolkę na 23 mln zł

Sytuacja związana z covid-19 pozbawiła wiele osób pracy, a tym samym środków potrzebnych do życia. Niektóre firmy zastosowały radykalne zmiany w systemie pracy. Jeden z hiszpańskich pracowników nie był tym zadowolony i narobił pracodawcy straty na blisko 23 miliony złotych.
Zwolnili go z pracy. Urządził demolkę na 23 mln zł
fot. Irlandarra
05.01.2021

Ten pracownik dość mocno zdenerwował się, kiedy zwolniono go w ostatni dzień 2020 roku. Postanowił pokazać byłemu pracodawcy, którym była fabryka Mercedesa w Vitoria-Gasteiz na terenie Kraju Basków.

38-letni były już pracownik wpadł w bardzo mocny szał. Postanowił ukraść koparkę, zwykle używaną do robót drogowych i przejechał nią blisko 21 kilometrów, aż do swojego byłego miejsca pracy. Tam rozpętała się prawdziwa demolka. Najpierw pracownik Mercedesa wyważył koparką drzwi do fabryki, a później zabrał się za niszczenie znajdujących się na placu Mercedesów klasy V z silnikiem diesla oraz wersji elektrycznych. Patrząc na zdjęcia z miejsca zdarzenia, można na początku pomyśleć, że to screeny z gry z serii Grand Theft Auto.

W konsekwencji poważnie uszkodził 70 pojazdów. Lokalne media podają, że straty są szacowane na blisko 2 miliony euro, czyli na ponad 9 mln złotych. Najnowsze dane mówią, że może to być nawet 5 mln euro (ok. 23 mln). Wartość mają zawyżać modele elektryczne, które nie były wcześniej brane pod uwagę.

Prawdopodobnie pracownik miał również w planach uszkodzenie linii montażowej, na której mógł pracować. W porę obezwładniła go policja. W momencie demolki na terenie fabryki były tylko ekipy konserwacyjne i ochroniarz pilnujący obiektu.

Zwolnienie 38-letniego pracownika może być skutkiem nowego systemu zmianowego wdrożonego przez Mercedesa. W jego konsekwencji pracę może stracić 10-15 proc. zatrudnionych tam osób. Warto dodać, że pracownicy fabryki, gdzie produkuje się Mercedesa klasy V już 18 grudnia zebrali się, aby zaprotestować przeciwko zwolnieniom, argumentując, że Mercedes mógł przygotować alternatywne rozwiązania.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie