Tak wyposażona Tesla trafi do policjantów

Nie tylko Polska Policja inwestuje w bezemisyjne radiowozy. Jak się okazuje, za Oceanem tamtejsze służby również korzystają z samochodów elektrycznych. Jedna z jednostek amerykańskiej policji pochwaliła się nową, specjalnie wyposażoną Teslą.
Tak wyposażona Tesla trafi do policjantów
fot. Hastings on Hudson Police Department
05.01.2021

Do służby w Departamencie Policji Hastings-on-Hudson w hrabstwie Westchester w stanie Nowy Jork została włączona Tesla Model Y. Jest to pierwszy radiowóz tego modelu, który będzie pomagał policjantom na służbie. Już wcześniej we flocie amerykańskiej policji znalazł się Model 3, czy Model S w Kalifornii.

Zaprezentowana Tesla Model Y na potrzeby policji otrzymała specjalne wyposażenie - syreny i radio do użytku policyjnego w całym kraju. Dodatkowo policyjna Tesla dostała system oświetlenia Whelen CenCom Core, który oferuje zdalne sterowanie.

Mundurowi z Hastings-on-Hudson dostaną Teslę Model Y w wersji Long Range. Oznacza to, że na pełnych akumulatorach przejadą 326 mil (ok. 525 km). Dwa silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła pozwala katapultować elektryczny radiowóz do pierwszej “setki” w ok. 5 sekund. Maksymalnie policjanci będą mogli pojechać ok. 220 km/h.

Tesla Model Y będzie służyła jako samochód patrolowy, ale zostanie przydzielony do działu detektywów. Chodzi tu prawdopodobnie o zasięg oraz długi czas ładowania, który nie pozwala na przeprowadzanie pościgów. Auto idealnie wpasowuje się w amerykańskie otoczenie, gdzie jest pełno aut marki Tesla, co pozwoli na spokojne przeprowadzenie śledztwa.

Departament Policji Hastings-on-Hudson szacuje oszczędności na kosztach benzyny w wysokości 8525 dolarów (ok. 31 500 zł) w ciągu pięciu lat. We flocie ma pojawić się więcej aut elektrycznych, co ma kumulować oszczędności związane z eksploatacją.

Co ciekawe, od jakiegoś czasu Tesla Model 3 jest wykorzystywana jako taksówka w Nowym Jorku. Z kolei w Australii tamtejsza policja wykorzystuje większy Model X, funkcjonariusze z Dubaju zamówili Teslę Cybertruck. Model Y ma niedługo również zasilić flotę policji z Kalifornii.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie