Prawie nowe Punto i kolekcjonerskie Ferrari na aukcji. Cel jest szczytny

Już po raz 29. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na pomoc szpitalom i osobom, które zmagają się ze zdrowotnymi problemami. Do akcji kolejny raz zaangażowało się Allego. Na charytatywnych aukcjach możemy wylicytować dwa ciekawe samochody.
Prawie nowe Punto i kolekcjonerskie Ferrari na aukcji. Cel jest szczytny
Allego.pl
05.01.2021

Na serwisie Allegro znajdziemy całe mnóstwo aukcji, z których pieniądze zostaną w całości przeznaczone na WOŚP. Wśród nich znajdziemy m.in. kolekcjonerskie przedmioty, możliwość spotkania się ze znaną osobą np. ze świata sportu czy polityki, a nawet będziemy mogli kupić samochód.

Na jednej z aukcji pojawił się Fiat Punto I generacji z 1998 roku. Model sam w sobie nie wzbudza tyle emocji, ale ten oferowany w ramach WOŚP jest niemal fabrycznie nowy. Pojazd przez bardzo długi czas był trzymany w garażu, dlatego przebieg po niemal 23 latach wynosi tylko 13,5 tys. km. Jak podaje właściciel Fiata Punto został on zakupiony 19.10.1998 w Polmozbyt Katowice.

Pod maską znajdziemy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,1 litra. Według podanych informacji samochód przez ostatnie 15 lat wyjeżdżał tylko badania techniczne. Z racji, że auto jest niemal fabrycznie nowe to cały czas porusza się na oponach z 1998 roku.

Warto dodać, że Punto ma cały czas czarne tablice rejestracyjne, a przyszły właściciel dostanie książkę gwarancyjną, instrukcję obsługi, komplet kluczyków, karty kodowe do zabezpieczeń, a nawet oryginalne etui i futerał na panel od radioodtwarzacza. Koniec aukcji odbędzie się 1 lutego.

Drugim oraz dość niecodziennym samochodem wystawionym na sprzedaż w ramach WOŚP jest Ferrari F430 należące Radka Kotarskiego z kanału Polimaty na YouTube. Auto jest podobnie jak powyższe Punto zachowane w stanie kolekcjonerskim.

Włoski supersamochód posiada wolnossące V8 o mocy 490 KM, które zostało połączone z zautomatyzowaną skrzynią biegów F1. Nie zabrakło również ceramiczno-karbonowych hamulców czy sportowym foteli. Całe nadwozie zostało pomalowane flagowym kolorem Ferrari o nazwie rosso corsa. Licytacja potrwa do 14 lutego.

Polecane wideo

Prawie nowe Punto i kolekcjonerskie Ferrari na aukcji. Cel jest szczytny
Prawie nowe Punto i kolekcjonerskie Ferrari na aukcji. Cel jest szczytny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie