Auto Paula Walkera wystawione na sprzedaż. Prawdziwy rarytas

Aktor Paul Walker, który zasłynął z serii filmów Szybcy i wściekli znany był ze swojego zamiłowania do samochodów. Po swojej tragicznej śmierci pozostawił ciekawą kolekcję samochodów. Jeden z nich będzie można kupić na licytacji, która odbędzie się w marcu.
Auto Paula Walkera wystawione na sprzedaż. Prawdziwy rarytas
fot. Mecum Auctions
04.01.2021

Wśród kolekcji samochodów należących do Paula Walkera znalazło się Shelby 427 Cobra CSX1010 z 1965 roku. Dodatkowo jest to specjalna wersja FAM  jest to skrót od “Ferrari’s @ss is Mine” i nawiązuje w ten sposób do rywalizacji Ferrari i Forda w latach 60. XX wieku. Zaciętą walkę obu producentów dobrze pokazuje film fabularny Le Mans ‘66, gdzie główne role zagrali Matt Damon i Christian Bale.

Auto, które należało do Paula Walkera wykończone zostało charakterystyczną dla Ferrari kolorystyką Rosso Corsa, co jeszcze bardziej podkreśla rywalizację Forda i Ferrari z tamtych lat. W środku zdecydowano się na użycie brązowej skóry, która idealnie komponuje się z czerwonym lakierem.

Co ciekawe, Shelby 427 Cobra CSX1010 została osobiście oddany do użytku przez Carroll Shelby pod koniec lat 90. XX wieku. Auto powstało w zaledwie 14 egzemplarzach, a tylko dwa z nich to specjalne edycje FAM. Ten fakt sprawia, że auto Paula Walkera jest prawdziwym rarytasem i może okazać się bardzo dobrą inwestycją.

Samochód został wyposażony w silnik V8, który generuje 550 KM i jest połączony z 5-biegową manualną skrzynię biegów Tremec TKO600. Shelby 427 Cobra CSX1010 posiada niezależne zawieszenie 4 kół, układ kierowniczy z zębatką, chłodnicę oleju i aluminiową chłodnicę z dwoma wentylatorami, aluminiową obudowę mechanizmu różnicowego Shelby i hamulce Wilwood z zaciskami Shelby.

Charakter auta podkreśla drewniana kierownica w stylu retro oraz specjalne 15-calowe felgi. Ikona motoryzacji, która należała do Paula Walkera będzie do kupienia na aukcji samochodów kolekcjonerskich Mecum Glendale od 19 do 20 marca. Cena spokojnie może przekroczyć barierę miliona dolarów.

Polecane wideo

Auto Paula Walkera wystawione na sprzedaż. Prawdziwy rarytas
Auto Paula Walkera wystawione na sprzedaż. Prawdziwy rarytas - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie