Policja będzie ścigać piratów drogowych hybrydami BMW

Lubelska drogówka na początek roku dostała cztery nowe nieoznakowane radiowozy . Będą one bronią wymierzoną w piratów drogowych, którzy znaczącą łamią ograniczenia prędkości i nierzadko powodują wypadki. Nowe samochody policji będą przyspieszać do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund.
Policja będzie ścigać piratów drogowych hybrydami BMW
fot. Policja Lubelska
04.01.2021

Policja Lubelska bardzo dobrze rozpoczęła 2021 rok. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odebrali dwa nieoznakowane radiowozy BMW 330e xDrive (G20).

Oznacza to, że samochody są hybrydami typu plug-in. Bawarska limuzyna w takiej konfiguracji będzie napędzana przez 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 184 KM oraz motor elektryczny, który dzięki większej baterii pozwoli na bezemisyjne przejechanie 60 kilometrów. Łączna moc układu wynosi 252 KM, ale dzięki systemowi XtraBoost jest możliwe uzyskanie dodatkowych 40 KM przez 10 sekund.

Takie parametry jednostki pozwalają osiągnąć pierwszą setkę w ok. 6 sekund, zaś prędkość maksymalna to 230 km/h. Zakup nieoznakowanych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Ceny BMW 330e xDrive (G20) zaczynają się od 210 tys. zł.

Dzięki wsparciu lokalnych samorządów i do policjantów z Chełma i Kraśnika trafią dwa nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive. Samochody wykorzystują do napędu 2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 258 KM. Co pozwala na osiągniecie 100 km/h w 5,6 sekundy. Z kolei maksymalnie bawarska limuzyna pojedzie 250 km/h. Ceny na stronie producenta zaczynają się od 188 500 zł.

Wszystkie cztery radiowozy odebrane przez funkcjonariuszy są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na cztery koła xDrive. Warto dodać, że nie są to pierwsze “eko” radiowozy, z jakich korzystają policjanci z Lublina.

Mają oni od jakiegoś czasu na wyposażeniu dwa radiowozy Kia e-Niro, które są w pełni elektryczne. Co pozwala na bezemisyjne patrolowanie centrum Lublina.

Dodatkowo na początku nowego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji kolejne nowe pojazdy, będą to nieoznakowane radiowozy marki Toyota Corolla. Łącznie w tym roku tabor Lubelskiej Policji zasiliło 19 nowych pojazdów - czytamy na stronie Policji Lubelskiej.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie