Szalony pomysł. Wrzuci do Tesli silnik V8

Były już przeróbki “elektryków” na wersje spalinowe, ale tym razem pomysł jest naprawdę sporego kalibru. Jeszcze nikt wcześniej nie starał się “upchnąć” do Tesli Model wolnossącego silnika V8, ale to się niedługo zmieni.
Szalony pomysł. Wrzuci do Tesli silnik V8
YouTube
23.12.2020

W Stanach Zjednoczonych mają chyba dużo wolnego czasu i spore budżety, aby robić naprawdę odjazdowe projekty. Youtuber z kanału Rich Rebuilds postanowił wziąć na warsztat dobrze mu znany samochód - Teslę Model S. Twórca internetowy przez lata naprawiał i modyfikował wiele modeli Tesli, a zaledwie kilka miesięcy temu stworzył swój własny, całkowicie elektryczny Cyberquad - quad wzorowany na pojeździe z gry Cyberpunk 2077.

Teraz wraz ze swoim nowym projektem chce zrobić z Tesli Model S, auto dla prawdziwego petrolheada. Elektryczna limuzyna dostanie 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 426 KM z Chevroleta Camaro z 2010 roku , w tym sześciobiegową manualną skrzynię biegów oraz co ważne zbiornik paliwa, którego nie ma w autach marki Tesla.

Do zrealizowania projektu Youtuber kupił trzy wraki Tesli Model S, które mają posłużyć do budowy jednego egzemplarza z V8 pod maską. Przed pomysłodawcą stoi szereg problemów. Przede wszystkim zamontowanie silnika, skrzyni biegów oraz zbiornika paliwa nie będzie takie łatwe, ponieważ konstrukcyjnie auto nie jest na to przygotowane. Chociażby podwozie nie ma tzw. pasa transmisyjnego.

Z racji, że akumulatory Modelu S są umieszczone w podłodze, będą wymagały od Youtubera zrobienia wzmocnienia podwozia, aby nadrobić utratę sztywności strukturalnej. Projekt wydaje się bardzo ciekawy z racji, że nikt wcześniej nie zrobił Modelu S z V8. Druga sprawa marka Tesla od samego początku swojego istnienia zajmuje się produkcją aut elektrycznych. Firma Elona Muska chce wyznaczać pod tym względem motoryzację jutra.

Dodatkowo połączenie amerykańskiego V8 z manualną skrzynią biegów może dać dużo frajdy z jazdy. Ciekawe jak samochód wypada pod względem osiągów pomimo słabszej mocy niż w różnych wersjach Modelu S - auto będzie odchudzone o bardzo ciężkie baterie. Dla ciekawskich warto zasubskrybować kanał Rich Rebuilds i śledzić jego zmagania z Teslą V8.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie