80-latek kupił swoje osiemdziesiąte Porsche. Zobacz jego kolekcję

Ten 80-letni Austriak przeczy wszechobecnemu stwierdzeniu, że auta sportowe są dla ludzi młodych. Niedawno odebrał Porsche Boxster Spyder. Tym samym po raz osiemdziesiąty raz w swoim życiu zdecydował się na wybór marki z Zuffenhausen.
80-latek kupił swoje osiemdziesiąte Porsche. Zobacz jego kolekcję
materiały prasowe
23.12.2020

Można pozazdrościć tak bogatej historii posiadanych samochodów. Austriak Ottocar J. musi być wielkim miłośnikiem marki Porsche, ponieważ niedawno osobiście odebrał nowe Porsche Boxster Spyder. To jego osiemdziesiąte auto tej marki.

– Przyjechałem pierwszy raz w 1977 roku. Wtedy czekało na mnie 911 Carrera 3.0 – wspomina 80-letni kolekcjoner Porsche przy odbiorze Boxstera Spyder w wyróżniającym się z tłumu kolorze Miami Blue.

Zespół Porsche Community Management chcąc uczcić obiór osiemdziesiątego Porsche przez Ottocara, wymyślił coś wyjątkowego. Austriak był jednym z pierwszych klientów, którym pozwolono samodzielnie umieścić herb Porsche na masce. Dodatkowo dostał gratulacje od dr Wolfganga Porsche, Przewodniczącego Rady Nadzorczej jako podkreślenie tej wyjątkowej okazji.

Obecnie kolekcja Ottocara J. liczy 38 samochodów marki Porsche, jak ujął to kolekcjoner “Mogę jeździć innym codziennie przez miesiąc - i dwoma w weekendy “. Nie zabrakło tutaj aut wyścigowych z połowy ubiegłego wieku oraz współczesnych odmian modelu 911.

Kolekcjoner zbudował osobny budynek dla swojej kolekcji Porsche i nazywa go swoim “salonem”. Zwiedzający przechadzają się obok wejść do sklepów, drzwi warsztatowych, wystaw i znaków reklamowych. Można również podziwiać liczne puchary, plakaty, komponenty, trofea i pamiątki z wyścigów, imprez i spotkań Porsche Club, do którego należy Austriak.

Wśród pojazdów znajdziemy takie jak m.in. 993 911 Turbo S i Type 997 911 GT2 RS czy pojazd wojskowy Jagdwagen. Nie zabrakło wczesnego 356 Coupé z wygiętą przednią szybą, a następnie kilku wczesnych 911, 911 RS 2.7 oraz szeregu modeli 930 Turbo i Turbo w wariantach Coupé, Targa i Cabriolet, a także model G Speedster.

Mimo wszystko 80-latek cały czas regularnie podróżuje dziewięcioma swoimi pojazdami, w tym 911 R, Type 991 911 Speedster i dwoma Boxster Spyder z ostatnich dwóch pokoleń.

Polecane wideo

80-latek kupił swoje osiemdziesiąte Porsche. Zobacz jego kolekcję
80-latek kupił swoje osiemdziesiąte Porsche. Zobacz jego kolekcję - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie