Ten samochód poprowadzisz myślami

W motoryzacji jest coraz więcej zmian - auta elektryczne, mniejsze jednostki spalinowe i mnóstwo technologii pomagającej kierowcy. Nikt nie spodziewał się, że jest możliwe powstanie auta, które będzie kierowane naszymi myślami, a jednak.
Ten samochód poprowadzisz myślami
materiały prasowe
23.12.2020

Koreańczyk Jaebum „JB” Choi, który jest stażystą w ośrodku Nissan Design America (NDA) w La Jolla, w stanie Kalifornia zaprezentował nam wizję motoryzacji jutra. Chodzi o prototyp Nissana GT-R(X) 2050, który został wykonany w skali 1:1. Sam pojazd wygląda jak z planu filmu science fiction.

Samochód ma niemal 3 metry długości i ponad pół metra wysokości. Największą zmianą wobec tradycyjnych aut, jest fakt, że kierowca bolidu, leży na brzuchu, a jego rozłożone nogi i ręce tworzą kształt litery X. Dodatkowo osoba prowadząca pojazd musi mieć na sobie futurystyczny, podkreślający sylwetkę kombinezon oraz kask.

Prototypowy Nissan GT-R(X) ma mieć możliwość połączenia ludzkiego mózgu z komputerem, co przyniesie znacznie lepsze efekty niż technologie stosowane w "zwykłych" autonomicznych samochodach. W ten sposób kierowaca za pomocą swoich myśli będzie mógł kierować samochodem.

– Współczesne egzoszkielety to mechaniczne konstrukcje, które wzmacniają ludzkie mięśnie. W miarę możliwości próbowałem zaprojektować pojazd, który odzwierciedlałby wymiarami i kształtem ludzką sylwetkę ubraną w samochód” – dodaje Choi, uzasadniając jego kompaktowe rozmiary.

– Chciałem zaprojektować nowy rodzaj środka transportu, który jest nie tylko pojazdem przeznaczonym do przemieszczania się, ale przede wszystkim przestrzenią, gdzie maszyna i człowiek stają się jednością – tłumaczy stażysta.

Prototyp nawiązuje do sylwetki Nissana GT-R. Z tyłu również światła są podobne do tych użytych w seryjnym supersamochodzie, znalazły się też czerwone akcenty z Nissana GT-R NISMO.

Ważnym elementem jest kask wyposażony w funckję kamery VR - rejestruje widok przed pojazdem. Dodatkowo znajdujący się w nim nadajnik przesyła impulsy z mózgu do komputera, aby wspomagać ludzki umysł w aktywacji zdygitalizowanych sygnałów. Jak na razie auto jest prototypową pracą koreańskiego stażysty, ale może tak wygląda przyszłość motoryzacji.

Polecane wideo

Nissan GT-R(X) 2050 poprowadzisz go myślami
Nissan GT-R(X) 2050 poprowadzisz go myślami - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie