Poczuj się jak bohater kultowego serialu z lat 80.

Dzięki temu samochodowi będziemy mogli cofnąć się do lat 80. Dokładnie wrócimy do serialu "Drużyna A”. Opowiadał on o czterech bohaterach, którym zawsze udawało się uratować osoby znajdujące się w kiepskiej sytuacji.
Poczuj się jak bohater kultowego serialu z lat 80.
materiały prasowe
02.01.2021

Na sprzedaż został wystawiony GMC Vandura, którym poruszała się tytułowa Drużyna A. Co prawda samochód jest repliką filmowego vana. Powstała ona na bazie bliźniaczego Chevroleta z serii G z 1979 roku.

Kopia vana z pewnymi różnicami odzwierciedla pojazd występujący w amerykańskiej produkcji. Jest z charakterystycznym czarno-srebrnym malowaniem z pomarańczowym paskiem, który biegnie aż do tylnego spojlera. Na specjalnych felgach z czerwonym akcentem znalazły się opony BFGoodrich. Serialowe auto miało ukośny czerwony pasek.

Prawdopodobnie wystawiony egzemplarz ma pod maską tzw. small blocka, co oznacza “benzyniaka” 5,7 litra. Moc takiej jednostki w GMC Vandura mogła wahać się między 155-175 KM. Być możliwe, że oryginalny samochód Drużyny A. miał wzmocniony silnik. Van wychodził również z tzw. big blockiem o pojemności 7,4 litra. Takie rzeczy tylko w Stanach Zjednoczonych, w Europie nawet small block jest już ogromnym silnikiem. Warto dodać, że jednostka została połączona z trzy lub czterobiegowym “automatem”.

Według licznika samochód przejechał 90 tys. mil, czyli ok. 145 tys. km. Jeśli przebieg jest oryginalny, powinniśmy sprzedawaną repliką przejechać jeszcze sporo kilometrów. W środku zamontowano cztery siedzenia, nie zabrakło również cb-radia. Dodatkowo w środku na drzwiach i bocznej części auta powieszono cztery replika broni palnej. W bagażniku znajdziemy również replikę karabinu maszynowego Browning, który został przymocowany do podłogi auta.

Samochód ma zostać sprzedany na aukcji 23 stycznia 2021 roku w Stanach Zjednoczonych przez firmę Worldwide Auctioneers. Wylicytowane pieniądze zostaną przekazane na fundację J. Kruse Education Center, która pomaga utalentowanym studentom w USA zdobyć wymarzone wykształcenie.

Polecane wideo

Poczuj się jak bohater kultowego serialu z lat 80.
Poczuj się jak bohater kultowego serialu z lat 80. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie