Ta instytucja państwowa chce wydać 30 mln złotych na samochody

Służby mundurowe i instytucje państwowe nie zwalniają tempa w zamawianiu nowych pojazdów do swojej floty. Tym razem spory zamiar kupna ponad 300 samochodów ogłosiło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Ta instytucja państwowa chce wydać 30 mln złotych na samochody
materiały prasowe
21.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Festiwal zakupowy samochodów przez instytucję państwowe i służby mundurowe trwa w najlepsze. Tym razem sporą ilość samochodów chce zakupić Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które powstało wskutek reformy prawa wodnego z 2017 r. Instytucja zajmuje się inwestycjami w zakresie gospodarki wodnej i działaniami mającymi na celu zapewnienia wody na potrzeby ludności, przemysłu i rolnictwa.

Warto na wstępie dodać, że kontrola NIK-u wychwyciła poważne błędy, jakie popełniono przy zamówieniach publicznych. Chodzi m.in. o zamówione SUV-y w liczbę 200 sztuk. Jak wskazuje instytucja kontrolująca, samochody miały mieć pełnowymiarowe, a urzędnicy Wód Polskich bez żadnych uwag protokół odbioru pojazdów wyposażonych jedynie w zapasowe koło dojazdowe, co było niezgodne z zamówieniem - informuje Onet.

Nowy przetarg będzie jeszcze większy. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie chce zamówić 117 pięcioosobowych kombivanów i 27 dwuosobowych, 82 dostawczaki, 61 aut z segmentu klasy C, 21 pick-upów – w sumie 308 samochodów. Na ten cel ma zostać przeznaczone 28,4 mln zł. Do przetargu będzie można zgłosić się do 15 stycznia 2021 roku - czytamy w Onet.

– Obecnie zdecydowana większość używanych przez Wody Polskie samochodów ma ponad 10 lat, a połowa ma nawet więcej niż 15 lat. Wiele z tych aut jest mocno wyeksploatowanych i podatnych na częste awarie. Wymianie podlegać będą samochody z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, takich marek jak np.: Polonez, Fiat Panda, Opel-Corsa, Jelcz, Liaz, Star, Żuk – tłumaczy Onetowi Wydział Komunikacji Społecznej Wód Polskich.

Nowe pojazdy mają pomóc instytucji w m.in. “realizacji prac utrzymaniowych tj. konserwacji wałów przeciwpowodziowych i zapór bocznych, konserwacji koryt cieków, usuwaniu drzew i zakrzaczeń, prowadzeniu prac na wysokościach, udrażnianiu rzek, likwidacji przetamowań”

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Gość 1 (Ocena: 5) 22.12.2020 11:49
No tak...A na obiektach hydrotechnicznych pracownik "szary" pracownik musi kosic prywatną kosiarka
odpowiedz
Polecane dla Ciebie