Ferrari dla osób, które boją się strzelaniny

Opancerzone auta kojarzą nam się zwykle z limuzynami segmentu F jak m.in. Mercedes klasy S czy BMW serii 7. W celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa takimi samochodami jeżdżą często głowy państw. Chociaż jak się okazuje, opancerzyć można również bardzo niecodzienne pojazdy.
Ferrari dla osób, które boją się strzelaniny
materiały prasowe
21.12.2020

Nikt nie spodziewał się raczej, że zobaczymy Ferrari, które będzie kuloodporne, a jednak. Amerykańska firma AddArmor wzięła na warsztat bardzo szybki i rzadki samochód - Ferrari 458 Speciale. To najbardziej wyczynowa wersja modelu 458 Italia, która powstała z myślą o jeździe po szybkich torach.

Do napędu modelu 458 Speciale użyto wolnossącego V8 o mocy 605 KM i generujące 450 Nm momentu obrotowego. W ten sposób włoski supersamochód osiąga pierwszą “setkę” w równe 3 sekundy, a 200 km/h pojawi się prędkościomierzu po 9,1 sekundy. Ferrari 458 Speciale maksymalnie pojedzie 325 km/h. Samochód jest lżejszy o 90 kg od “normalnego” 458 Italia.

Mimo wszystko firma AddArmor postanowiła udowodnić, że można posiadać opancerzone auto sportowe i cały czas czerpać radość z jego super osiągów. Firma z Nowego Jorku wyposażyła Ferrari 458 Speciale w ochronę balistyczną na poziomie B4, która jest w stanie chronić kierowcę i pasażera przed ostrzałem z pistoletów ręcznych, w tym amunicji .44 Magnum. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu specjalnego materiału, który jest 10 razy mocniejszy niż stal balistyczna, ale waży o 60 procent mniej.

Kuloodporne modyfikacje ważą 70 kilogramów, ale Ferrari 458 Speciale wykorzystane przez AddArmor dostało wszystkie karbonowe dodatki, które oferował producent. Dodatkowo zdecydowano się na zamontowanie układu wydechowego Capristo, który zwiększa moc o 40 KM. Co ważne obniża masę pojazdu. Finalnie opancerzenie auto spowodował, że supersamochód będzie cięższy tylko o 30 kilogramów.

Jak na razie zaprezentowane auto jest prototypem firmy. Wartość takiego pojazdu szacowana na 625 tys. dolarów, czyli ok. 2,28 mln złotych. AddArmor chce w ten sposób pokazać, że jest w stanie wyposażyć niemal każde sportowe auto. Dodatkowo modyfikacje można usunąć, bez ingerencji w konstrukcję samochodu.

Polecane wideo

Ferrari dla osób, które boją się strzelaniny
Ferrari dla osób, które boją się strzelaniny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie