Ten gadżet zmieni nasze podejście do skrobania szyb

Zimowy poranek, idziemy do naszego samochodu, a tam czeka nas kilkuminutowe, żmudne skrobanie szyb. Niemiecka firma Karcher znalazła świetne rozwiązanie, które powinni docenić wszyscy kierowcy, szczególnie jeśli są gadżeciarzami.
Ten gadżet zmieni nasze podejście do skrobania szyb
materiały prasowe
17.12.2020

Na takie gadżety czekali chyba wszyscy kierowcy. Zwłaszcza jeśli mieszkają w krajach, gdzie zimą temperatury spadają mocno poniżej 0 stopni Celsjusza. Niemiecka firma wypuściła na sprzedaż akumulatorową skrobaczkę do szyb o nazwie EDI 4.

To urządzenie zdecydowanie ułatwi naszą codzienną, zimową rutynę, która jak się często okazuje, nie jest taka łatwa. Zwłaszcza jeśli na naszej szybie pojawiło się sporo lodu. Karcher EDI 4 posiada dysk z obracającymi się szybko plastikowymi ostrzami (500 obrotów na minutę) zeskrobie lód i szron z szyb samochodowych. Samo urządzenie wystarczy wystarczy delikatnie docisnąć ją do szyby i raz po razie lekko przesuwać po powierzchni. Co jest zdecydowanie łatwiejsze niż klasyczne skrobanie.

Naładowana do pełna bateria (zajmuje to ok. 3 godziny) starczy na 15 minut pracy EDI 4. Co ważne w czasie pracy, akumulatorowa skrobaczka sama się zatrzymuje, jeśli nie ma kontaktu z szybą. Z kolei budowa skrobaczki pozwala na samodzielną wymianę ostrzy.

W sklepach Karchera EDI 4 powinniśmy znaleźć za ok. 200 złotych. Jest to też ciekawa propozycja na prezent świąteczny, zwłaszcza jeśli obdarowywana osoba lubi motoryzacyjne gadżety.

Ostatnio w Autostuff.pl pisaliśmy również o innych sposobach na pozbywanie się lodu z naszych szyby. Mogą to być domowe metody na wykonanie swojego płynu do odmrażania. W tym celu można wykonać miksturę, która składa się z wody oraz spirytusu. Niektórzy również proponują wymieszanie octu z wodą w proporcji 3:1. Zbawienny może okazać się również termos z wrzątkiem. Za sprawą pary wodnej możemy odmrozić np. zamek od drzwi. Sposób docenią właściciele starszych aut.
Kolejnym sposobem, który wymaga trochę więcej planowania są maty na szybę. Ochronią one szybę przed przymrozkami, a rano zaoszczędzimy trochę czasu i nerwów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie