Złodzieje też robią świąteczne przygotowania. Oto ich nowy pomysł

Jak się okazuje czas przedświąteczny to też zwiększone zainteresowanie złodziei. Policja ostrzega przed nowymi metodami, które mają na celu wyłudzić od nas dodatkowe pieniądze. Przestępcy nie śpią iwykorzystują to tego celu nowe rozwiązania w świecie technologii.
Złodzieje też robią świąteczne przygotowania. Oto ich nowy pomysł
fot. Policja
16.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

W centrach handlowych, zwłaszcza kiedy jest już blisko do świąt, panuje zdecydowanie większy ruch. Dużo osób przypomina sobie o zrobieniu świątecznych prezentów i zakupów na ostatnią chwilę. Wykorzystują to złodzieje, którzy mają nowy sposób na nieuczciwe zarobienie pieniędzy.

Policja z Łodzi ostrzega mieszkańców przed naciągaczami i oszustami, którzy mocują kłódki na klamkach naszych samochodów. Za odstępne w wysokości 400 złotych wpłacone na podany numer za pomocą BLIK’a przestępcy prześlą nam szyfr do kłódki.

– W ostatnim czasie użytkownicy pojazdów, parkujący zwłaszcza na terenie galerii handlowych, po wyjściu ze sklepu, ze zdziwieniem zauważali na klamkach umocowane kłódki, którym towarzyszył krótki list. Pomysłodawca tego procederu oferuje pomoc w zdjęciu wątpliwej ozdoby, jednak za podanie kodu/szyfru oczekuje zapłaty kilkuset złotych – ostrzega policja.

Pomysł prawdopodobnie pochodzi z Rosji, gdzie wcześniej zanotowano podobne przypadki. Tamtejsi złodzieje, chcieli równowartość 900 zł. Często posuwali się o krok dalej i oplatali koło łańcuchem, zamykając go np. kłódką.

– W okresie przedświątecznym różnej maści oszuści, naciągacze, liczą, że zaangażowani w przedświąteczne przygotowania będziemy mniej czujni. Każda sytuacja, która odbiega od normy może być pułapką – dodają mundurowi.

Dlatego warto uważać na znane metody jak na m.in. butelkę. Złodzieje wkładają np. flaszkę z cieczą w tylne nadkole naszego pojazdu. Kiedy słyszymy dziwny dźwięk, zatrzymujemy się i z reguły zostawiamy kluczyki w stacyjce. Wtedy złodziej podbiega do naszego auta i odjeżdża. Cały czas jest praktykowana tzw. metoda na kolec. Przestępcy przebijają koło upatrzonego auta, później wykorzystują nieuwagę kierowcy i kradną wartościowe rzeczy, w tym także zakupy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie