Zamiast karać mandatami otworzyli plac do driftowania

Pojawienie się pierwszego śniegu sprzyja amatorskiej nauce driftowania. Niestety często dobrą zabawę kończy policja i nakłada na kierowców odpowiednie mandaty. Naprzeciw oczekiwaniom kierowców wyszła władza miejscowości Szczuczyn, która postawiła pomóc entuzjastom jazdy bokiem.
Zamiast karać mandatami otworzyli plac do driftowania
unsplash.com
16.12.2020

Pierwsze opady śniegu spowodowały, że kierowcy szczególnie tylnonapędowych samochodów postanowili sprawdzić swoje “drifterskie” umiejętności. Z braku miejsc do tego typu jazdy, najczęstszym wyborem są duże place pod marketami. Co po jakimś czasie z reguły kończy się wizytą policji.

Podobna sytuacja miała miejsce w miejscowości Szczuczyn w województwie podlaskim. Grupa młodych kierowców do jazdy bokiem wybrała parking przy przystanku autobusowym. Z dość niecodzienną inicjatywą wyszły władze Szczuczyna, otwierając specjalne miejsce, gdzie będzie można poćwiczyć bezpiecznie amatorskie driftowanie.

– Pomysł wziął się z ryzykownej i niedobrej sytuacji. Teraz próbujemy tę sytuację zmienić i zrobić coś korzystnego. Nie tak dawno grupa młodzieży szalała samochodami na placu przy przystanku komunikacji miejskiej. Zostało to zarejestrowane na monitoringu i zgłoszone. Ale żeby nie było tak, że chodzi tylko o karanie, to pomyśleliśmy, że zorganizujemy miejsce, w którym będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności. Zamiast bezproduktywnie szaleć na przystanku, mogą jeździć tak, żeby było bezpiecznie i była z tego frajda. Znaleźliśmy takie bezpieczne miejsce na parkingu targowiska miejskiego. Jest ogrodzone, wyznaczone są pola do jazdy i tutaj spokojnie młodzi ludzie mogą dać upust swojej fantazji i bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności – powiedział burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński w rozmowie z Polskim Radiem Białystok.

Pomysł i inicjatywa jak najbardziej godna pochwały, ponieważ zjawisko “zabawy bokiem” szczególnie po opadach śniegu było, jest i będzie, a wiele z lokalnych władz udaje, że tego problemu nie ma. Dodatkowo “śnieżna jazda” daje możliwość poczuć kierowcy jak zachowuje się samochód w określonych sytuacjach.

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
K (Ocena: 5) 19.12.2020 09:30
Super. Czemu dopiero w 2020 tak dojrzale pomysly?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2020 23:55
Trzeba sikać przed wyjściem z domu...
odpowiedz
ejf (Ocena: 5) 18.12.2020 17:35
Zamiast marnować pieniądze na głupoty powinni zrobić w mieście tak żeby były toalety dla mieszkańców i żeby idąc do sklepu albo na PKS żeby można było się wysikać a nie szukać która klatka schodowa otwarta.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 18.12.2020 16:48
Brawo
odpowiedz
Polecane dla Ciebie