Nowe samochody dla Straży Granicznej. Wydano ponad milion złotych

Widać Straż Graniczna cały czas na zakupach. Tym razem skromnie, bo tylko wydano ponad milion złotych. Zdecydowano się na samochody hybrydowe, które są już znane funkcjonariuszom - od kilku lat korzystają z Toyot Auris z bardziej ekologicznym napędem.
Nowe samochody dla Straży Granicznej. Wydano ponad milion złotych
fot. Straż Graniczna
11.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na dniach do Nadwiślańskiego, Morskiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej trafią nowe samochody. Będzie to 10 Toyot Corolla TS kombi z napędem hybrydowym. Auta mają być wykorzystywane do patroli aglomeracji miejskich szczególnie zagrożonych smogiem. Funkcjonariusze wjadą nimi również w miejsca o szczególnej wartości przyrodniczej.

– W dużej mierze przygraniczne parki krajobrazowe to dla naszych funkcjonariuszy codzienne miejsce pełnienia służby, a przyroda jest ich naturalnym sojusznikiem podczas patrolowania granic Polski. Stąd też cieszy, że wykonując zadania służbowe możemy być przyjaźni środowisku – uzasadnia ppor. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Straż graniczna zdecydowała się na tańszy wariant hybrydy od Toyoty. Zamówione Corolle TS kombi mają pod maską klasyczny wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra, który został połączony z motorem elektrycznym. W ten sposób samochód jest tzw. klasyczną hybrydą. Łączna moc układu napędowego wynosi 122 KM. Funkcjonariusze Straży Granicznej pierwszą “setkę” zobaczą po ok. 11 sekundach. Auta  standardowo są wyposażone w bezstopniową, automatyczną skrzynię biegów e-CVT.

Dodatkowo zamówione Toyoty otrzymały układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), który został rozszerzony o dodatkową funkcję zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniu.

Obecnie we flocie Straży Granicznej funkcjonuje 10 aut z napędem hybrydowym. Są to dwa SUV-y - Toyota RAV4 oraz 8 Toyot Auris. Teraz dodatkowo pojawi się 10 modeli Corolla TS kombi, które kosztowały SG ponad milion złotych. Podstawowa wersja takiego auta na stronie producenta została wyceniona na ok. 98 tys. zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie