Nie tylko gracze upatrzyli sobie PS5. Znikają całe ciężarówki

Nikt nie spodziewał się, że segment rynku związany z grami tak mocno się rozwinie. Oprócz dzisiejszej premiery gry Cyberpunk 77, która jest niesamowicie pożądana na całym świecie. Gracze również oszaleli na punkcie nowej konsoli PS5, która stała się łupem brytyjskich złodziei.
Nie tylko gracze upatrzyli sobie PS5. Znikają całe ciężarówki
pexels.com
10.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Święta oznaczają więcej transportów różnorakich towarów do sklepów, które mogą zostać prezentami. Bardzo często w naczepach TIR-ów znajduje się droga elektronika, którą interesują się nie tylko potencjalni nabywcy, ale również złodzieje.

Jak podaje brytyjski “The Times”, tylko w tym roku na terenie Wielkiej Brytanii odnotowano 27 przypadków włamań do jadących ciężarówek. Szczególnie liczba ta wzrosła w ostatnim czasie. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ na drogach przybyło sporo TIR-ów z towarami przeznaczonymi na prezenty świąteczne. Dlatego złodzieje polują na drogocenny transport.

Jak się okazuje, złodzieje prawdopodobnie będą mocno polować ciężarówki przewożące konsolę do gier Sony PlayStation 5. To zupełna nowość, która cieszy się ogromną popularnością na rynku. Władze Wielkiej Brytanii już odnotowały pierwszy skradziony transport z PS5. Konsole również znikają z magazynów m.in. we Francji.

Wielu zastanawia się, jak złodzieje kradną towar z jadącej ciężarówki. Otóż TIR jest blokowany od przodu oraz od boku, a trzeci samochód podjeżdża do drzwi naczepy lub zabudowy. Złodzieje przechodzą na maskę samochodu wykorzystując okno dachowe, a następnie otwierają drzwi naczepy i wynoszą ładunek bez zatrzymywania - podaje 40ton.net.

Złodzieje widocznie mocno inspirowali się bohaterami filmu “Szybcy i wściekli”. Oni również okradali jadące ciężarówki, które przewoziły elektronikę. Do napadu używali dwie Hondy Civic 5. generacji oraz kultową Toyotę Suprę, która w przypadku amerykańskiej produkcji przeszła tuning optyczny modny na początku lat 00.

Co ciekawe, konsola jest tak pożądana, że na próżno jej szukać w sklepach. Każda dostawa znika po chwili. Normalna cena oscyluje w granicach 2500 złotych, lecz na popularnych portalach aukcyjnych PS5 jest odsprzedawana za nawet 4-5 tys. zł. Chętnych nie brakuje.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie