Nowe radiowozy dla Policji za ponad milion złotych

Listopad i grudzień wręcz obfitują w dostawy nowych pojazdów dla służb mundurowych. Tym razem Policja z województwa podkarpackiego otrzymała nowe oznakowane pojazdy. Łącznie kosztowały one ponad 1,1 mln złotych.
Nowe radiowozy dla Policji za ponad milion złotych
fot. Policja
07.12.2020

Łącznie, aż 9 nowych radiowozów trafiło do Policji. Sporą część, bo aż 8 samochodów stanowiły oznakowane SUV-y Hyundai Tuscon z napędem na cztery koła oraz benzynowymi silnikami 1,6 T-GDI o mocy 177 KM. Za każdą sztukę zapłacono 116 300 zł.

Co więcej, jak informuje Policja - pięć radiowozów Hyundai Tuscon zostało zakupionych z połączonych środków samorządów - powiatów, gmin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, a także z budżetu państwa, w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Warto dodać, że Policja Podkarpacka dostała schodzącą generacją Hyundaia Tuscona, która najprawdopodobniej okazała się zdecydowanie tańsza, ponieważ najnowszy Tuscon w tzw. podstawie jest o ok. 19 tys. droższy.

Do policyjnej floty trafił również nowy Volkswagen Transporter T6 ze 150-konnym silnikiem diesla i automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto kosztowało ponad 203 tys. zł. Większość VW T6, jakie używa Policja jest wyposażona w benzynowe motory o oznaczeniu TSI, więc jednostka wysokoprężna należy do rzadkości.

Furgon sfinansowany został w połowie ze wspólnych środków Gminy Tarnobrzeg i Urzędu Marszałkowskiego oraz środków z Programu Modernizacji Policji. Radiowóz trafi do komendy miejskiej w Tarnobrzegu.

Niedawno informowaliśmy również o samochodach, które dostała Policja z województwa świętokrzyskiego. Policjanci otrzymali 9 radiowozów Kia e-Niro.

Są to w pełni elektryczne samochody, które dysponują całkiem sporą mocą. Funkcjonariusze z województwa świętokrzyskiego będą mogli bowiem korzystać z 204 koni mechanicznych. Z kolei Kia e-Niro z pełną baterią pozwoli na przejechanie 455 kilometrów. Producent deklaruje, że naładowanie do 80 proc. za pomocą szybkiej ładowarki zajmie mniej niż godzinę.

Polecane wideo

Mikołaj zawitał do Policji. Dostali nowe radiowozy
Mikołaj zawitał do Policji. Dostali nowe radiowozy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie