Nowy Nissan Qashqai nagrodzony Samochodem Roku przez Diesel Car

Produkowany w Wielkiej Brytanii zupełnie nowy Nissan Qashqai - model, który od czasu swojej premiery zmienia oblicze segmentu crossoverów - otrzymał tytuł Samochodu Roku 2014 przyznany przez wiodące czasopismo branżowe Diesel Car. Jest to kolejne wyróżnienie w imponującej kolekcji nagród przyznanych temu modelowi.
Nowy Nissan Qashqai nagrodzony Samochodem Roku przez Diesel Car
16.05.2014
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Odnoszący sukcesy Qashqai, który sprzedaje się znacznie lepiej niż prognozowano, otrzymał również tytuł „Najlepszego Crossovera" w ramach nagród przyznawanych dorocznie przez wspomniane czasopismo, tym samym przerywając dwuletnią dominację modelu Range Rover Evoque w tej kategorii.

 

Nowy Nissan Qashqai jest doskonałym samochodem do użytku flotowego i firmowego.

 

Diesel Car jest największym czasopismem poświęconym samochodom z silnikami Diesla, pojazdom zasilanym alternatywnymi paliwami oraz samochodom przyjaznym środowisku. Poglądy przedstawiane na jego łamach są cenione przez brytyjskich nabywców i operatorów flot pojazdów.

 

Ogłaszając wyniki tegorocznego konkursu, Ian Robertson, redaktor naczelny i wydawca Diesel Car, powiedział:  „Nissan Qashqai to nie tylko model, który kształtuje swój segment, ale również odnotowuje doskonałe wyniki sprzedaży, będąc najlepiej sprzedającym się crossoverem w swojej klasie w Wielkiej Brytanii".

 

„Nietrudno przekonać się, dlaczego tak się dzieje, analizując bezkompromisowe, wiodące w klasie podejście do stylistyki nadwozia oraz biorąc pod uwagę fakt, że model ten jest produkowany tutaj, w Wielkiej Brytanii"

 

Nowy Nissan Qashqai jest dostępny z dwoma nowoczesnymi i oszczędnymi silnikami Diesla z wtryskiem bezpośrednim - 1,5 l dCi 110 KM (81 kW) oraz 1,6 l dCi 130 KM (96 kW).

 

Dyrektor zarządzający Nissana w Wielkiej Brytanii, Jim Wright, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem nowego Nissana Qashqai przez tak wysoko cenione i wpływowe wydawnictwo." Dodał również: „Przyznane nagrody potwierdzają to, co my w Nissanie wiemy od dawna - że ten wyjątkowy model jest milowym krokiem w historii crossoverów. Pierwsza generacja modelu Qashqai przecierała szlak, tworząc segment crossoverów, natomiast nowy Nissan Qashqai całkowicie zmienił oblicze tego segmentu, podnosząc poprzeczkę na kolejny poziom".

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie