Posiada 24 repliki aut z “Szybkich i Wściekłych”. Jego kolekcja jeszcze urośnie

Trzeba być prawdziwym fanem filmów z serii “Szybcy i wściekli” i mieć pokaźny budżet, aby zgromadzić tyle aut w swojej kolekcji. Kanadyjczyk z Edmonton posiada aż 24 repliki kultowych samochodów, które mogliśmy oglądać na dużym ekranie.
Posiada 24 repliki aut z “Szybkich i Wściekłych”. Jego kolekcja jeszcze urośnie
YouTube
02.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

W 2001 roku zadebiutował film o nazwie “Szybcy i wściekli”. Obecnie czekamy na premię 10 części kina akcji, które zdobyło swoją popularność dzięki scenom wyścigów sportowych samochodów. Widzowie mogli podziwiać wiele kultowych ikon motoryzacji jak np. Toyotę Suprę czy Mazdę RX-7, które na potrzeby filmu były znacznie tuningowane.

Jeden z Kanadyjczyków z Edmonton postanowił stworzyć swoją własną kolekcję aut z “Szybkich i wściekłych”. W tym wypadku kolekcjoner postawił kupować seryjne pojazdy i przerabiać je na filmowe repliki. Niektóre samochody udało mu się już kupić po odpowiednich przeróbkach.

Do tej pory w kolekcji Kanadyjczyka znajdują się 24 repliki z filmu “Szybcy i wściekli”. Znajdziemy tutaj m.in. Nissana Skyline R34 GT-R, który idealnie odwzorowuje samochód prowadzony przez Paula Walkera w “Szybcy i wściekli 4”. Nie zabrakło również drugiego GT-R’a w srebrno-niebieskich barwach z filmu “Za szybcy i za wściekli ”.

Wśród licznych replik nie zabrakło zielonego Mitsubishi Eclipse z pierwszej części filmu. To nim Brian O'Conner próbował pokonać Dominica Toretto (Vin Diesel), który poprowadził mocno zmodyfikowaną Mazdę RX-7. Widzowie kultowej “jedynki” pewnie również pamiętają charakterystycznego, białego Volkswagena Jetta, który brał udział w zawodach typu Drag Race. Również należy do pokaźnej floty replik.

Kanadyjski kolekcjoner ma również Mitsubishi Lancera Evo VIII pochodzącego z “Tokio Drift”, czy Mazdę RX-7, w której filmowy Han robił efektowne poślizgi. Jak się okazuje, właściciel 24 replik nie poprzestaje. W planach ma zrobienie jeszcze siedmiu lub nawet ośmiu filmowych aut, w tym Hondę S2000 z drugiej części . Co ciekawe, na podwórku kolekcjonera stoi najnowsza Toyota Supra, która ma zadebiutować w “Szybcy i wściekli 10”.

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie