Carlex Design po raz kolejny zabrał się za Mercedesa klasy X

Kiedy już wszyscy myśleliśmy, że Mercedes klasy X poszedł w “odstawkę”, a producent wyprzedaje ostatnie sztuki - Carlex Design przypomniał nam po raz kolejny o niemieckim pick-up'ie dokonując spore zmiany stylistyczne.
Carlex  Design po raz kolejny zabrał się za Mercedesa klasy X
materiały prasowe
29.11.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Nasz rodzimy tuner bardzo sobie upodobał Mercedesa klasy X, który doczekał się kilku projektów od Carlex Design, a teraz zaprezentowano nowy o nazwie Racing Green Edition. Najnowszy dziesiąty pomysł na zmianę wyglądu klasy X mocno ingeruje w stylistykę z zewnątrz, jak i wewnątrz auta.

Przede wszystkim Mercedes klasy X Racing Green Edition charakteryzuje się karbonowymi częściami, z których zostały wykonane m.in. progi boczne, osłona maki czy orurowanie znajdujące się na tzw. pace pick-up’a.

Oprócz licznych przetłoczeń i specjalnego body kitu przygotowanego przez Carlex Design najbardziej wyróżniający jest kolor - głęboki, szmaragdowy odcień przypominający brytyjską wyścigową zieleń. Dodatkowo na powierzchni lakieru widoczny jest subtelny, ręcznie szczotkowany wzór. Stworzony przez ekspertów firmy przy użyciu niestandardowej techniki łączy się on z wykończonym na zielono węglem, tworząc harmonijny gradient.

Warto wspomnieć o trzech białych paskach z białym napisem „Carlex Design Racing Green”, które przebiegają przez cały samochód.

Spore zmiany stylistyczne zaszły również we wnętrzu Mercedesa klasy X. Zastosowano tu nową czarno-białą tapicerkę, sportowe przednie i tylne siedzenia z pionowymi wstawkami, nowe pasy bezpieczeństwa z zielonym niestandardowym nadrukiem, zielone akcenty w postaci malowanych elementów, a podsufitka ma kolor ciemnozielony.

Co więcej, w samochodzie została również zmodyfikowana kierownica. Obszyto ją perforowaną skórą oraz dodano karbonowe elementy, który znalazły się na obręczy kierownicy, ale i na desce rozdzielczej oraz panelach drzwi.

Jak na razie Carlex nie podzielił się informacją na temat cen, jakie przyjdzie nam zapłacić za Mercedesa klasy X Racing Green Edition. Patrząc na poprzednie projekty, można przypuszczać, że zmodyfikowany pick-up będzie wyceniony na 300-450 tys. zł.

 

Polecane wideo

Carlex Design po raz kolejny zabrał się za Mercedesa klasy X
Carlex  Design po raz kolejny zabrał się za Mercedesa klasy X - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie