Diego Maradona kochał piłkę nożną i uwielbiał samochody

Argentyński piłkarz 25 listopada odszedł z tego świata. Przez swoje życie dokonał wielu cudów podczas gry w piłkę nożną i wzbudził sporo kontrowersji, ale również warto wspomnieć o jego pasji do motoryzacji i ciekawych samochodach, jakie posiadał.
Diego Maradona kochał piłkę nożną i uwielbiał  samochody
marca.com
26.11.2020

W garażu Diego Maradony znalazło się wiele ciekawych i różnorakich aut jak Ferrari, Porsche, budżetowy Fiat czy nawet ciężarówka. Już w wieku 19 lat Maradona będąc początkującym piłkarzem, na pierwsze auto wybrał nowe Porsche 924 w brązowym kolorze.

Po sportowych sukcesach Maradona dostał się do Barcelony. Na nowy początek życia poza ojczystym krajem kupił sobie Fiata Europę, którego można uznać za dość rozsądny wybór, patrząc na wszystkie auta jakie posiadał piłkarz.

Włoski klub to i musi być włoskie auto. Kiedy w 1987 roku Diego Maradona zaczął grać SSC Napoli, zdecydował się na zakup auta wyprodukowane w tym kraju. Piłkarz wybrał Ferrari Testarossę, które była w kolorze czarnym. W tym samym czasie drugi taki sam egzemplarz posiadał Sylvester Stallone.

Maradona pozostał wierny włoskiej marce i jako następne auto do kolekcji wybrał czerwone Ferrari F40. Obecnie zadbane egzemplarze są wyceniane na kwoty bliskie miliona euro.

Po powrocie do Argentyny i dyskwalifikacji z mundialu za środki dopingujące. Maradona stał się ulubionym celem paparazzi. Dlatego postanowił zakupić sobie ciężarówkę - Scanię 113H, która zapewniała mu ochronę przed ciekawskimi z racji na wysoką pozycję za kierownicą.

W późniejszych czasach jako trener reprezentacji Argentyny “woził” się dość skromnie, bo Mini Cooperem S. Dopiero trenując piłkarzy klubu Al-Wasi Dubaj wrócił do motoryzacyjnej “formy” jeżdżąc Rolls-Royce'em Ghostem.

W ostatnich latach Diego Maradona jeździł nieprodukowanym już BMW i8, które było hybrydą typu plug-in. Nie zabrakło również BMW M4, którego 431-konny silnik pozwala na trochę zabawy. Dodatkowo Maradona dorzucił kilka przeróbek od siebie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie