Aż 14 Polaków wystartuje w Rajdzie Dakar 2021

Przygotowania do Dakaru 2021, który rozpocznie się na początku przyszłego roku trwają w najlepsze. W tym roku wyścig odbędzie się na terenie Arabii Saudyjskiej i wystartuje w nim, aż czterech naszych rodaków.
Aż 14 Polaków wystartuje w Rajdzie Dakar 2021
unsplash.com
26.11.2020

Rajd Dakar 2021 rozpocznie się 2 stycznia w Dżuddzie i zakończy się po 13 dniach w tym samym mieście. Całość trasy zostanie podzielona na 12 etapów, których łączna długość będzie liczyć 7646 km, w tym 4767 km to odcinki specjalne. Kierowcy będą znowu zmagać się na terenie Arabii Saudyjskiej. Według zapewnień dyrektora rajdu Davida Castery zdecydowana większość odcinków jest nowa, chociaż powtarza się kilka miejsc biwakowych z poprzedniej edycji.

W tegorocznej edycji położono nacisk technikę jazdy, dlatego też niektóre odcinki mogą być trochę wolniejsze. Dodatkowo z racji na panującą pandemię koronawirusa rywalizacja będzie się odbywała w specjalnym reżimie sanitarnym.

Na starcie według obecnej listy powinno pojawić się 321 pojazdów i 555 osób - dokładnie na wyścigu wystartuje: 108 motocykli, 21 quadów, 124 samochodów osobowych i UTV oraz 42 ciężarówek. 26 pojazdów będzie startować w nowej kategorii "Dakar Classic", otwartej dla samochodów osobowych i ciężarowych zbudowanych przed 2000 rokiem.

Polskę będzie reprezentować, aż 14 zawodników. Na quadach pojadą Rafał Sonik - zwycięzca z 2015 roku Rafał Sonik oraz Kamil Wiśniewski i Arkadiusz Lindner. Za sterami jednośladów zasiądą Adam Tomiczek, Maciej Giemza, Konrad Dąbrowski, Jacek Bartoszek.

Przygotowaną do Dakaru Toyotą pojedzie Jakub Przygoński z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem. Z kolei lekkie pojazdy UTV będą reprezentowane przez Arona Domżałę, Macieja Martona. Kolejna ekipa to Michał Goczał, Szymon Gospodarczyk, pojadą również - Marek Goczał z Rafałem Martonem.

W rajdzie Dakar 2021 wystartuje m.in. ubiegłoroczny zwycięzca Hiszpan Carlos Sainz (Mini), Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota) czy Francuz Stephane Peterhansel (Mini).

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie