Bugatti Chiron Les Legendes Du Ciel - dla kierowców i pilotów

Doczekaliśmy się kolejnej limitowanej wersji Bugatti Chiron, która nazywać się będzie Les Legendes Du Ciel. Samochód został stworzony w hołdzie “legendom nieba”, czyli pilotom samolotów, którzy również zasiadali za sterami aut wyścigowych.
Bugatti Chiron Les Legendes Du Ciel - dla kierowców i pilotów
materiały prasowe
26.11.2020

Produkcja Bugatti Chiron została ograniczona do 500 sztuk, włączając w to wersje specjalne, których powstało całkiem sporo. Jak widać to nie koniec - producent francuskiego hipersamochodu zaprezentował kolejny limitowany wariant Chirona o nazwie Les Legendes Du Ciel, co oznacza "Legendy Nieba".

Specjalna wersja to hołd dla pilotów samolotów, którzy bardzo często zasiadali za sterami wyścigowych Bugatti z lat 20. XX wieku.

– Bugatti był blisko związany z lotnictwem od czasu założenia firmy ponad 110 lat temu. Wielu odnoszących sukcesy kierowców wyścigowych Bugatti, takich jak Albert Divo, Robert Benoist i Bartolomeo “Meo” Costantini, latało dla francuskich sił powietrznych, a legenda francuskich lotników Roland Garros prywatnie jeździło Bugatti Type 18, aby poruszać się po drodze tak szybko, jak w powietrzu – powiedział prezes Stephan Winkelmann.

Głównym wyróżnikiem Bugatti Chiron Les Legendes Du Ciel jest jego kolor o nazwie Gris Serpent inspirowany samolotami z lat 20. ubiegłego stulecia. Dodatkowo przez całe nadwozie poprowadzono biały, błyszczący pas, z kolei na progach umieszczona została francuska flaga. Po bokach auta jak w jego wnętrzu znajdziemy grafiki z napisem - Les Legendes Du Ciel, które odwołują się do lotnictwa. W środku zdecydowano się na użycie naturalnej skóry Gaucho, która ma przypominać tę, jaką piloci mogli znaleźć w samolotach z tamtych lat.

Do napędu wykorzystano znaną jednostkę W16 o pojemności 8 litrów, która jest wspierana przez cztery turbosprężarki. W ten sposób udało się uzyskać 1500 KM i 1600 Nm momentu obrotowego. Jak w przypadku innych Chironów prędkość maksymalna została ograniczona do “zaledwie” 420 km/h.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes Du Ciel będzie ograniczony do 20 egzemplarzy, których dostawy mają rozpocząć się na początku 2021 roku. Hipersamochód wyceniono na 2,88 mln euro (ok. 12,88 mln zł) bez podatków.

Polecane wideo

Bugatti Chiron Les Legendes Du Ciel - dla kierowców i pilotów
Bugatti Chiron Les Legendes Du Ciel - dla kierowców i pilotów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie