Elon Musk drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Tesla idzie w siłę

Tesla wraz ze swoimi wysoki akcjami zagwarantowała Elonowi Muskowi drugie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Z prawdopodobnym majątkiem 136 miliardów dolarów wyprzedził on Billa Gatesa, który musi zadowolić się trzecią pozycją.
Elon Musk drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Tesla idzie w siłę
25.11.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Jeszcze rok temu akcje Tesli były warte 200 dolarów za sztukę. Teraz kosztują one po 550 dolarów i ciągle rosną. Co przyczyniło się do faktu, że Elon Musk został drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Według portalu Bloomberg majątek założyciela Tesla Motors wynosi 127,9 miliardów dolarów (ok. 481 mld zł), a przez rok wzrósł on o 100,3 mld dol.

Tym samym Elon Musk wyprzedził Billa Gatesa, który przekazał 27 mld dol. na cele charytatywne, w innym przypadku cały czas byłby drugi. Pomimo wysokich akcji Tesli. Pierwsze miejsce zajmuje Jeff Bezos, pozostając najbogatszym człowiekiem na świecie.

Warto dodać, że około trzy czwarte majątku Muska pochodzi z jego udziałów w Tesli. Dodatkowo kapitalizacja rynkowa Tesli jest większa niż łączna wartość akcji Forda, GM i Daimlera.

Majątek Elona Muska to również SpaceX, którego w 54 proc. jest właścicielem. Firma zajmuje się wysyłaniem rakiet w kosmos, lecz jej wartość nie rośnie tak szybko jak Tesla.

Tak wysokie i dobre wyniki akcji są zadziwiające, ponieważ Tesla jest stosunkowo małym producentem samochodów. W trzecim kwartale tego roku Tesla sprzedała ok. 140 tys. samochodów w Ameryce Północnej. Dla porównania GM sprzedał “u siebie” 765 tys. pojazdów, a na całym świecie blisko 1,8 mln aut.

Co ciekawe samochody Tesli, jak informowaliśmy wcześniej nie cieszą się dobrymi opiniami, jeśli chodzi o jakość. Jak się okazuje Amerykańska organizacja Consumer Reports zajmująca się ochroną konsumentów określiła Teslę Model Y jako produkt niezalecany. Na taką ocenę złożyły się własne testy organizacji oraz opinie innych użytkowników Tesli. Głównie chodziło o dużą awaryjność modelu Y i jego bardzo słabą jakość wykonania czy wadliwe elementy karoserii oraz źle położony lakier.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie