Naran Automotive prezentuje swój pierwszy samochód. Ma mieć ponad 1000 KM

Przykładów małych firm, które stwierdziły, że zbudują hiperauto, historia motoryzacji ma całkiem sporo. Do tego grona chce zawitać Naran Automotive, które po ponad trzech latach zaprezentowało swój pierwszy samochód.
Naran Automotive prezentuje swój pierwszy samochód. Ma mieć ponad 1000 KM
materiały prasowe
25.11.2020

W 2022 roku na rynek ma trafić pierwsze hiperauto Naran Automotive. Produkcja zostanie ograniczona do zaledwie 49 egzemplarzy, co ma podnieść unikalny charakter samochodu, który jest jak na razie zapowiedzią.

Firma została założona przez Ameerha Narana w 2017 roku, dopiero po trzech latach pokazała nam projekt swojego "hyper-coupe", które w przeciwieństwie do konkurencji ma mieć z tyłu dwa dodatkowo miejsca, jak ma to miejsce np. w Porsche 911.

Naran Automotive chce iść w ślady przedsiębiorców zajmujących się supersamochodami - Horacio Paganiego i Christiana von Koenigsegga, którym się po prostu udało.

Budowa własnego auta nie jest tania, dlatego Naran Automotive zawarł umowę z BMW Motorsport, która dostarczy kluczowe elementy pakietu przed ich modernizacją, w niektórych przypadkach w znacznym stopniu. Dlatego też część części jest zbliżona do tych używanych przy produkcji BMW serii 8. Sama szerokość hipersamochodu ma być podobna do BMW M8, zaś masa własna wynosie ok. 1620 kilogramów.

Stylistyka hiperauta od Naran Automotive to projekt Jowyna Wonga, który opracował wygląd Apollo IE i De Tomaso P72. Z kolei za napęd odpowiada były inżynier Jaguara Land Rovera, Steve Pegg.

Do napędu wykorzystany będzie silnik również produkcji BMW, który pochodzi z modelu M5 czy M8. W tym wypadku jednostka o pojemności 4,4 litra została podkręcona przez firmę Racing Dynamics i tym samym motor urósł do 5-litrów. Moc ma wynieść 1048 KM, która zostanie przekazana na koła za pomocą ośmiobiegowego “automatu” firmy ZF. Pierwsza "setka" powinna pojawić się po ok. 2,3 sekudny.

Naran Hyper Coupe zostanie utrzymany w duchu aut wyścigowych klasy GT3. Dlatego w środku znajdą się fotel firmy Recaro. Prawdopodobnie cena zapowiadanego na 2022 rok hiperauta wyniesie ok. miliona euro (ok. 4,5 mln złotych).

Polecane wideo

Naran Automotive prezentuje swój pierwszy samochód. Ma mieć ponad 1000 KM
Naran Automotive prezentuje swój pierwszy samochód. Ma mieć ponad 1000 KM - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie