Niesamowicie rzadka Cizeta V16T wystawiona na sprzedaż

Cizeta V16T raczej mało kto słyszał o samochodzie - powstał limitowanej ilości egzemplarzy i został stworzony przez firmę, która jest już tylko wspomnieniem. Sprzedaż takiego samochodu to nie lada wydarzenie, zwłaszcza jak posiadał go Sułtan Brunei.
Niesamowicie rzadka Cizeta V16T wystawiona na sprzedaż
wearecurated.com
25.11.2020

Patrząc na Cizetę V16T, chciałoby się powiedzieć - lata 80. i 90. wróćcie. To wtedy powstawały ikony motoryzacji do których wzdychamy po dziś dzień. Cizeta swój niepowtarzalny wygląd zawdzięcza Marcello Gandiniemu, który zaprojektował również kilka Lamborghini, w tym Countach, Diablo i Miura.

Jeden z takich samochodów jest wystawiony na sprzedaż w Miami w Stanach Zjednoczonych. Według przedstawionych informacji auto jest w bardzo dobrym stanie, jakby nigdy nie było używane Uważa się, że nawet opony są oryginalne, ponieważ ich kod datuje się na 1993 rok. Według sprzedawców to prawdopodobnie jedyna Cizeta, którą kupimy w takim stanie. Przebieg wynosi zaledwie 600 mil (966 km).

Wystawiony samochód posiada podwozie o numerze 101, oznacza to, że Cizeta V16T została zamówiona przez Hong Seh Motors w imieniu znanego kolekcjonera samochodów - Sułtana Brunei. Zanim supersamochód trafił do jego kolekcji, można było go podziwiać na targach w Genewie w 1993 roku.

Najbardziej unikatowym elementem sprzedawanego samochodu jest silnik V16, skonstruowany przez Lamborghini. Sześciolitrowa jednostka  ma “64 zawory, osiem wałków rozrządu, dwa układy wtrysku paliwa, cztery głowice cylindrów i podwójne łańcuchy rozrządu” - czytamy w ogłoszeniu.

Taki osprzęt pozwolił na uzyskanie 540 KM i 542 Nm momentu obrotowego. Spory silnik to również duży apetyt na paliwo, dlatego Cizeta ma zbiornik, który pomieści 140 litów benzyny.

Cizeta V16T to samochód dla wybranych i nie chodzi tylko o jego ograniczoną ilość, ale o cenę. Według ustaleń Business Insider sprzedawcy z Miami za nietypowy supersamochód z lat 90. będą chcieli 725 tys. dolarów, czyli ponad 2,7 mln złotych.

Polecane wideo

Niesamowicie rzadka Cizeta V16T wystawiona na sprzedaż
Niesamowicie rzadka Cizeta V16T wystawiona na sprzedaż - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie