Nowe Bugatti w cenie dobrze wyposażonego VW Golfa

Bugatti słynie z produkowania szybkich i bardzo, ale to bardzo drogich samochodów. Na rynku pojawiła się, alternatywa w postaci Bugatti Baby II. Namiastka kultowej wyścigówki z lat 20. XX wieku, która będzie mniejsza i elektryczna.
Nowe Bugatti w cenie dobrze wyposażonego VW Golfa
materiały prasowe
24.11.2020

Bugatti Baby II bazuje, a raczej stara się odzwierciedlić kształty - wyścigówki Type 35 z lat 20. XX wieku. W tym wypadku małe Bugatti zostało zmniejszone o 25 proc. względem oryginału. Samochód zostanie wyprodukowany w zaledwie 500 egzemplarzach we współpracy z The Little Car Company.
Samochód będzie dostępny w trzech wersjach. Podstawowa pojawi się w kolorze French Racing Blue z czarnym skórzanym wnętrzem i została wyceniona na 36 600 dol. (ok. 138 tys. zł). Droższa będzie wersja Vitesse, której ceny zaczną się od 53 tys. dol. (blisko 200 tys. zł). Najdroższe w cenniku będzie Bugatti Baby II Pur Sang. Przyszli klienci muszą posiadać co najmniej 71 400 dol. (ok. 269 tys. zł). Tak wysoka cena bierze się z faktu, że nadwozie wersji Pur Sang jest wykonane ręcznie z aluminium.
Zarówno Vitesse i Pur Sang nabędziemy w kolorach vintage, które są hołdem dla niezapomnianych wyścigowych malowań Bugatti i kierowców. Do wyboru będzie również paleta lakierów Chirona.
Pomimo że Bugatti Baby II przypomina początek minionego stulecia, to do napędu użyto nowoczesny silnik elektryczny, który przenosi całą moc na tylne koła. W najlepszej odmianie małe Bugatti przejdzie na jednym ładowaniu do 50 kilometrów, a maksymalnie pojedzie 68 km/h.
Zakup Bugatti Baby II oznacza również otrzymanie członkostwa w klubie Bugatti Owner's Club i The Little Car Club. W ten sposób właściciele będą mogli skorzystać ze specjalnie organizowanych imprez i sprawdzić swoje umiejętności na znanych torach na całym świecie.
Obecnie Bugatti Baby II znajduje się na wystawie i można je podziwiać w salonie Bugatti w Newport Beach i Beverly Hills.

Polecane wideo

Nowe Bugatti w cenie dobrze wyposażonego VW Golfa
Nowe Bugatti w cenie dobrze wyposażonego VW Golfa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie