Morgan 3 Wheeler odchodzi z rynku w wielkim stylu

To już koniec, mała brytyjska firma Morgan zaprezentowała ostatnią specjalną wersję modelu 3 Wheeler o nazwie projekt 101. Po 10 latach czas pożegnać trójkołowy pojazd, który był jedyny w swoim rodzaju i oferował niepowtarzalne emocje z jazdy.
Morgan 3 Wheeler odchodzi z rynku w wielkim stylu
materiały prasowe
23.11.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Morgan 3 Wheeler został chyba najbardziej rozpoznawalnym modelem tej marki. Prawdopodobnie dlatego, że samochód do poruszania wykorzystuje trzy koła - jedno większe z tyłu i dwa węższe z przodu. Przyszły rok będzie ostatnim, w którym będą mogły być produkowane 3 Wheelery, bowiem w 2021 roku kończy się homologacja na silnik typu S&S V-twin.

Z tej okazji Morgan przygotował specjalny projekt 3 Wheelera, który nazwał P101. Zostaną wyprodukowane zaledwie 33 egzemplarze specjalnego trójkołowca. Wszystkie z nich są już przydzielone dealerom Morgana.

Morgan 3 Wheeler P101 dostanie półprzezroczystą złotą pokrywę skrzyni ładunkowej nad siedzeniem pasażera, koła Aero-disc w kolorze nadwozia oraz zestaw reflektorów punktowych Hella i oznaczenia P101.

Specjalna wersja będzie dostępna w dwóch kolorach - mocnej czerni lub satynowej bieli. Co więcej, samochód otrzyma wzorzyste naklejki, 4 rodzaje do wyboru - nawiązują do pojazdów militarnych, a pakiet Aviator odnosi się do samolotów RAF-u z II wojny światowej.

Do napędu wykorzystano 2-litrowy silnik V2 o mocy 82 KM, który został połączony z manualną skrzynią biegów z Mazdy MX-5. Dzięki temu Morgan 3 Wheeler P101 ważący 585 kg pierwszą “setkę” osiąga w 6 sekund.

Od momentu wprowadzenia Morgan 3 Wheeler na rynek w 2011 roku, sprzedano ponad 2500 egzemplarzy pojazdu.

– P101 celebruje surowy i pozbawiony charakteru 3 Wheeler i daje nam doskonałą okazję do zamknięcia niesamowitego rozdziału w historii Morgana – podkreśla prezes i dyrektor generalny Morgan Motor Company.

Morgan 3 Wheeler P101 nie będzie tani. Na zakup limitowanego trójkołowca będziemy musieli przeznaczyć 45 tysięcy funtów, czyli ok. 225 tysięcy złotych.

Polecane wideo

Morgan 3 Wheeler P101 na koniec produkcji
Morgan 3 Wheeler P101 na koniec produkcji - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie