Nic nie przeszkodzi nawigacji. Google Maps z nową funkcją

Teraz już żadna czynność nie przerwie nam nawigacji z wykorzystaniem Google Maps. W aplikacji pojawiła się nowa funkcja. Docenią ją wszyscy, którzy nie lubią znikających map i przełączających się programów w smartfonie.
Nic nie przeszkodzi nawigacji. Google Maps z nową funkcją
unsplash.com
20.11.2020

Google Maps to wręcz obowiązkowa aplikacja dla każdego kierowcy. Niejednokrotnie w wielu krajach program doprowadził mnie pod wskazane miejsce w dość krótkim czasie. Na setki prób i tras trzeba przyznać, że na nawigacja spełnia bardzo dobrze swoją rolę, zwłaszcza, że jest darmowa.

Amerykański gigant nie spoczął na laurach i wprowadził na systemy Andorid w polskiej wersji językowej, głosowego asystenta, który będzie działał w tle Google Maps. Dzięki temu będziemy mogli podyktować SMS-a, zadzwonić do kogoś lub odtworzyć ulubioną muzykę bez odrywania rąk od kierownicy, a co najważniejsze bez przełączania się aplikacji. Wszystko będzie działo się w tle. Wcześniej każdorazowe wywołanie asystenta kończyło się zminimalizowaniem aplikacji nawigacji samochodowej, co utrudniało jazdę.

Asystent głosowy będzie zintegrowany z najnowszą wersją Google Maps. Dodatkowo Andorid Auto ma dostać aktualizację, którą będzie tryb jazdy - Driving Mode. Funkcja zadebiutowała wcześniej na telefonach Google Pixel, a teraz jest wprowadzana na pozostałe smartfony z systemem Android i jak na razie jest dostępna w języku angielskim. Dzięki niej użytkowanie m.in. nawigacji będzie niezakłócone przez inne aplikacje.

Dodatkowo Driving Mode sprawdzi i poinformuje nas o poziomie paliwa w aucie czy zmieni za nas temperaturę klimatyzacji, lecz będzie to już opcja dla wybranych samochodów.

Obecnie na pełną funkcjonalność Driving Mode będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, chociażby na wprowadzenie rodzimego języka. Jak na razie możemy zaktualizować nasze mapy i cieszyć się z działania asystenta głosowego w tle. O ile nasz smartfon posiada system Android.

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie