Subaru BRZ - będzie jeszcze lepiej

Subaru BRZ z Toyotą GT86 tworzyły duet, który był stworzony dla prawdziwych purystów motoryzacji. Zaprezentowana druga generacja BRZ czerpie garściami z poprzednika, ale nie zabrakło licznych udoskonaleń. Dzięki temu samochód wydaje się idealnym “fun carem”.
Subaru BRZ - będzie jeszcze lepiej
materiały prasowe
19.11.2020

Jednak będzie. Po siedmiu latach od premiery modelu BRZ, producent spod znaku plejad prezentuje drugą generację sportowego samochodu.

To za co pokochaliśmy Subaru BRZ i bliźniaczą Toyotę GT86 to prostota i niesamowita przyjemność z jazdy. Dlatego nowe BRZ wydaje się nie tyle, co kolejną generacją udanego modelu, a autem po gruntownym faceliftingu. We wnętrzu nowością będzie 8-calowy ekran systemu infotainment i opcjonalne cyfrowe liczniki. Multimedia zyskały przede wszystkim Apple CarPlay i Android Auto, zaś składana tylna kanapa zapewni funkcjonalność. Poza tym cały środek zachował swój prosty, spartański charakter.

Z zewnątrz samochód zyskał większy wlot powietrza, bardziej pionowe przednie reflektory czy całkowicie zmieniony tył auta. Dodatkowo podwozie zostało wzmocnione do tego stopnia, że ​​oferuje teraz o 50 procent większą sztywność, a waga jak na ten segment nie jest duża, ponieważ wynosi 1315 kilogramów.

Sercem Subaru BRZ cały czas pozostał wolnossący silnik typu boxer, lecz jego pojemność zwiększyła się do 2,4-litra. W ten sposób moc wzrosła do 230 KM, o 30 KM więcej w porównaniu do poprzednika. Maksymalny moment obrotowy będzie wynosić 250 Nm. W ten sposób pierwszą “setkę” zobaczymy po niecałych 6 sekundach.

Moc będzie przekazywana jak wcześniej na tylną oś, a mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który będzie standardowy, pozwoli na trochę zabawy. Do wyboru będziemy mieli dwie skrzynie biegów - 6-biegowy manual lub “automat” o tej samej liczbie przełożeń, który zyskał tryb sport.

Subaru BRZ przeznaczone na rynek amerykański trafi do pierwszych klientów nie wcześniej niż jesienią 2021 roku. W Europie możemy liczyć na pojawienie się odpowiednika w postaci Toyoty GT86.

Subaru BRZ 2021
Subaru BRZ 2021 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie