Wymiana opon będzie ważniejsza niż koronawirus. Koniec mandatów

W pierwszej fali epidemii wielu kierowców dostało mandat za skorzystanie z usług wulkanizacyjnych. Ministerstwo Zdrowia uspokaja - taka sytuacja nie będzie miała już miejsca, nawet jeśli pojawią się nowe restrykcje.
Wymiana opon będzie ważniejsza niż koronawirus. Koniec mandatów
materiały prasowe
19.11.2020

Kiedy koronawirus zaczął “szaleć” po Polsce rząd po omacku wprowadzał, a później rezygnował z poszczególnych restrykcji. Dlatego, kiedy obowiązywało ograniczenie w przemieszczaniu się, niektórzy kierowcy dostawali mandaty w momencie wyjeżdżania z zakładów wulkanizacyjnych. Początek pandemii przypadł idealnie na okres wymiany opon zimowych na letnich.

Trzy organizacje polskiej branży motoryzacyjnej: Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) i Związek Dealerów Samochodowych wystosowały zapytanie do resortu zdrowia z prośbą o jednoznaczne stanowisko w tej sprawie. Obecna sytuacja epidemiologiczna stwarza powód do wprowadzania nowych ograniczeń, które często zaczynają obowiązywać następnego dnia od momentu ich publikacji.

Ministerstwo uspokaja “zmotoryzowanych”, że wizyta w serwisach na wymianę opon jest dozwolona – niezależnie od ograniczeń nałożonych przez rząd w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa – czytamy w “Rzeczpospolitej” Moto.

– Przy zachowaniu restrykcyjnych procedur w zakresie bezpieczeństwa osobistego, wymiana opon w serwisie jest równie bezpieczna, jak np. zakupy – podkreśla Jakub Farys, prezes PZPM.

Dodajmy, że nawet w najcięższych chwilach pandemii w USA, korzystanie z serwisów i zakładów wulkanizacyjnych cały czas było dozwolone.

Warto zaznaczyć, że “wirusowa sytuacja” odbiła się na rynku opon w Polsce. Po trzech kwartałach 2020 r. producenci oraz importerzy opon notują blisko 20-procentowe spadki – informuje “Rp”.

Co ciekawe, wzrost zanotowano w segmencie opon motocyklowych. W ciągu trzech kwartałów ich sprzedaż zwiększyła się o 7 proc. Niestety całej branży motoryzacyjnej nie pomaga narastająca skala koronawirusa, większe ograniczenia przełożą się na mniejszą liczbę zamówień.

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie