Mansory wziął na warsztat Audi RS Q8. Więcej mocy i wszechobecny karbon

Firma tuningowa Mansory jest znana z robienia dość odważnych modyfikacji stylistycznych seryjnych samochodów. Tym razem tuner zajął się topowym SUV-em z Ingolstadt - Audi RS Q8. Oprócz zmian stylistycznych, poprawiono również osiągi.
Mansory wziął na warsztat Audi RS Q8. Więcej mocy i wszechobecny karbon
materiały prasowe
19.11.2020

Pakiety stylistyczne Mansory od lat szokują i wzbudzają wiele emocji. Firma uwielbia wykorzystywać do swoich projektów karbon, który tylko podkreśla zasobność portfela właściciela samochodu. Tuner niejednokrotnie zajmował się autami takich marek jak Lamborghini, Bugatti czy Ferrari. Tym razem Mansory przygotował specjalny pakiet dla rodzinnego SUV-a, jakim jest Audi RS Q8.

Nikogo nie zdziwi fakt, że samochód wręcz ocieka karbonowymi elementami. Z przodu RS Q8 dostało nowy splitter z włókna węglowego. Ten sam materiał wykorzystano również do stworzenia ramki grilla.

Wprowadzone modyfikacje obejmują również nowe poszerzone nadkola, czarne 24-calowe koła, charakterystyczne listwy progowe. Z tyłu znajdziemy spory dyfuzor, zmienione cztery końcówki rur wydechowych i dodatkowy spojler na tylnej klapie. Wnętrze też przeszło delikatne modyfikacje takie jak kierownica Mansory czy akcenty z włókna węglowego.

Mansory dokonał również parę zmian w elektronice silnika (ECU), dzięki temu moc ze standardowych 600 KM wzrosła do 769 KM, zaś maksymalny moment obrotowy poszybował do zawrotnej liczby 1000 Nm. W serii było to “tylko” 800 Nm.

Dodatkowa moc spowodowała, że z pozoru rodzinne Audi RS Q8 będzie w stanie “odlecieć”. Rozpędzenie tego kolosa do 100 km/h zajmie tylko 3,3 sekundy, o pół sekundy szybciej niż standardowy egzemplarz. Na prostej SUV z Ingolstadt pojedzie 320 km/h.

Patrząc na poprzednie projekty Mansorego - pakiet stylistyczny stworzony dla Audi RS Q8 można nazwać zachowawczym. Przeciwieństwem jest zbliżone Lamborghini Ursus, którego modyfikacje cechuje znany dla niemieckiego tunera przepych.

Mansory nie podał cen, ile będzie kosztować pakiet stylistyczny dla Audi RS Q8, ale na okazje nie ma co liczyć. Warto uwzględnić, że RS Q8 nie należy do tanich aut - za podstawową wersję musimy wyłożyć grubo ponad 600 tys. zł.

Audi RS Q8 Mansory
Audi RS Q8 Mansory - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie