Audi SQ2 - odpowiedź na tempo wielkiego miasta

Model SQ2 oficjalnie jest niedostępny w naszym kraju, ale już u naszych sąsiadów za Odrą spokojnie możemy nabyć sportowego crossovera z Ingolstadt. Niedawno samochód przeszedł kurację odmładzającą, stając się bardziej wyrazisty.
Audi SQ2 - odpowiedź na tempo wielkiego miasta
materiały prasowe
18.11.2020

Audi SQ2 to kolejny przepis grupy Volkswagena, który polega na połączeniu danego modelu z dobrze znanym silnikiem 2.0 TFSI. W przypadku SQ2 jednostka generuje 300 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego, czyli niemal identycznie co w Audi S3 czy nieco większym SUV-ie Cupra Ateca, który należy do grupy VW. Takie parametry pozwalają sportowemu crossoverowi z Ingolstadt na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 4,9 s i osiągniecie prędkości maksymalnej wynoszącej 250 km/h.

Moc w tym przypadku jest przenoszona na wszystkie koła za pomocą automatycznej przekładni S-Tronic. W ten sposób samochód powinien zawsze gładko i płynnie ruszać, nawet na śliskiej nawierzchni.

Po dwóch latach od debiutu SQ2 doczekało się faceliftingu. Zmiany z zewnątrz są delikatne, ale zauważalne, które dotyczą m.in. reflektorów LED, przeprojektowanej atrapy chłodnicy czy przedniego zderzaka z większymi wlotami powietrza. W środku zrobiło się bardziej cyfrowo, a to za sprawą 12,3-calowego ekranu, który zastępuje liczniki. Na środku znalazł się 8,3-calowy wyświetlacz odpowiadający za multimedia.

Standardowo Audi SQ2 będzie wyposażone w automatyczną klimatyzację, 18-calowe felgi, sportową kierownicę i fotele oraz tapicerkę będącą połączeniem skóry i alcantary. Najbogatsza wersja Vorsprung oferować będzie matrycowe reflektory LED, szklany dach, skórę Nappa czy systemem audio Bang & Olufsen.

W Niemczech ceny Audi SQ2 będą zaczynać się od 45 700 euro, co w przeliczeniu daje ponad 200 tys. złotych, a salonowy debiut wyznaczono na początek 2021 roku. Taka kwota wydaje się dość spora jak za stosunkowo małe auto, pomimo dobrych osiągów. Może właśnie cena zadecydowała, że SQ2 nie jest oficjalnie dostępne w Polsce.

Polecane wideo

Audi SQ2 - odpowiedź na tempo wielkiego miasta
Audi SQ2 - odpowiedź na tempo wielkiego miasta - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie