USA to kraj dla petrolheadów. Powstanie Jeep Wrangler z silnikiem V8

Kiedy w Europie trwa wyścig - kto pierwszy zakaże sprzedaży aut spalinowych, tak w USA era wielkich silników trwa w najlepsze. Po raz pierwszy w historii Jeep Wrangler dostanie jednostkę V8. Osiągi mogą zawstydzić niejeden samochód sportowy.
USA to kraj dla petrolheadów. Powstanie Jeep Wrangler z silnikiem V8
materiały prasowe
17.11.2020

Amerykanie żyją w innym świecie. To właśnie w USA cały czas powstają szalone projekty, które przypominają nam klasyczną motoryzację - niestłamszoną eko-regulacjami. Dlatego nie powinien nas dziwić fakt, że do produkcji oficjalnie trafi Jeep Wrangler Rubicon 392.

Po raz pierwszy w historii tego modelu pojawi się u dealerów wersja z silnikiem V8. Dokładnie będzie to 6,4-litrowy motor HEMI, który jest dobrze znany z Dodge czy pick-up’ów RAM. Dzięki temu kierowca do dyspozycji będzie miał, aż 470 KM mocy i 640 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Co ciekawe, w samochodzie pojawił się system launch control, który umożliwia wystrzelenie Rubicona 392 od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 sekundy. Dla prawdziwych Amerykanów jest ważniejszy sprint na ¼ mili wynoszący w tym wypadku 13 sekund. Do dobrych wyników z całą pewnością dokłada się standardowa 8-stopniowa skrzynia automatyczna i napęd na cztery koła.

Dla osób, które lubią symfonię amerykańskiego V8 HEMI, przygotowano aktywny układ wydechowy. Aktywować go można za pomocą przycisku we wnętrzu lub podczas mocniejszego wciskania gazu. W samochodzie wzmocniono również zawieszenie wytrzymalszym zestawem firmy Fox z prześwitem zwiększonym o 2 cale.

Nie zapominajmy również, że Jeep Wrangler Rubicon 392 to cały czas samochód terenowy. Dlatego m.in. głębokość brodzenia w jego przypadku wynosi aż 80 cm, a specjalnie wzmocniona rama pozwoli na ostrzejszą jazdę po trudnym terenie. Nowością jest system Hydro-Guide odprowadzający wodę z istotnych dla działania auta miejsc w przypadku ich zalania.

Do sprzedaży w Ameryce Północnej, Jeep Wrangler Rubicon 392 trafi w pierwszym kwartale 2021 roku. Na razie producent nie podał ceny, jaką przyjdzie zapłacić za czysto amerykańską terenówkę. Również nic nie wiadomo czy samochód ma szansę pojawić się na Starym Kontynencie.

USA to kraj dla petrolheadów. Powstanie Jeep Wrangler z silnikiem V8
USA to kraj dla petrolheadów. Powstanie Jeep Wrangler z silnikiem V8 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie