Lewis Hamilton kolejny raz dorównał Schumacherowi

Po weekendowej wygranej Grand Prix Turcji Lewis Hamilton przypieczętował swój siódmy tytuł mistrzowski. Tym samym dorównał obecnemu rekordziście w tej kategorii, czyli Michaelowi Schumacherowi.
formula1.com
16.11.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

GP Turcji rozpoczęło się zupełnie niestandardowo. W ten weekend na poleposition zabrakło bolidu Mercedesa. Z “jedynki” ruszył młody Kanadyjczyk Lance Stroll, który reprezentował zespół Racing Point . Wyścig udało mu się ukończyć na 9. pozycji.

Podwójnym zwycięzcą wyścigu w Stambule został Lewis Hamilton. Brytyjczyk zajął pierwsze miejsce na podium GP Turcji, dodatkowo wygrana zagwarantowała mu siódme mistrzostwo w karierze. W ten sposób po raz kolejny dorównał Michaelowi Schumacherowi.

Hamilton ma najwięcej zwycięstw pojedynczych Grand Prix F1. Obecnie są to 94 wygrane wyścigi. W tym sezonie Brytyjczyk pokonał dotychczasowego lidera w tej kwestii, czyli Michaela Schumachera, który ma na swoim koncie 91 zwycięstw.

Kierowca Mercedesa F1 dorównał również po GP Turcji Schumacherowi pod względem uzyskanych tytułów mistrzowskich. Obydwaj panowie zdobyli ich, aż siedem. Juan Manuel Fangio, który uznawany jest przez wielu za najlepszego kierowcę zdobył “tylko” pięć tytułów mistrzowskich.

– Aż do dziś, a nawet po przekroczeniu linii mety zastanawiałem się, co jest dla mnie najważniejsze. Ten rok był tak nieprzewidywalny. Dzięki pandemii, która przesunęła start sezonu o kilka miesięcy, miałem tyle przerw w roku, jak jeszcze nigdy w życiu. Dało mi to szansę przemyśleć swój ostateczny cel. Siedem tytułów mistrza świata wiele dla mnie znaczy. Nie potrafię nawet opisać, ile. Ale jest jeszcze jeden wyścig, którego nie wygrałem – pisze na swoim Instagramie Lewis Hamilton.

Wcześniej brytyjski kierowca triumfował w sezonach 2008 i w 2015-2020. Obecnie Hamilton ma swoim koncie 307 punktów, co w bezpieczny sposób zapewnia mu tytuł mistrzowski. Jego kolega z zespołu Valtteri Bottas, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ma o 110 punktów mniej.