Panek Carsharing nie przestaje zadziwiać. Do oferty trafiło BMW E34

W ostatnim czasie firma Panek Carsharing do swojej oferty aut na minuty zaczyna dodawać coraz to ciekawsze samochody jak m.in. BMW i8, Bentley Continental, czy Polonez. W miniony weekend flota powiększyła się o BMW E34 520i, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 1987 roku.
Panek Carsharing nie przestaje zadziwiać. Do oferty trafiło BMW E34
Panek Carsharing
16.11.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Panek Carsharing oferuje w wielu polskich miastach auta na minuty. Najczęściej spotykane modele to Toyoty Yaris lub CH-R czy Seaty Arona. Od jakiegoś czasu firma stawia również na rozwój na tzw. grupy Retro, w której skład wchodzą m.in. takie auta jak Trabant, Syrenka, Golf II, Fiat 126p i 125p, Polonez, czy nawet Multipla.

Do oferty “Panka” w ostatnią sobotę dołączył pełnoprawny youngtimer, czyli BMW E34 serii 5. Oferowana “piątka” będzie dostępna w klasycznym i eleganckim nadwoziu sedan w białych barwach Panek Carsharing. Samochód z 1994 roku o oznaczeniu 520i skrywa “rzędową szóstkę”, z której znane jest BMW.

Na tle innych samochodów z grupy Retro można napisać, że samochód jest “mocny” – dwulitrowa jednostka generuje 150 KM i 190 Nm, co pozwala na uzyskanie pierwszej “setki” w ok. 11 sekund. BMW E34 na minuty posiada manualną 5-biegową przekładnię, co zachęca do zabawy, lecz firma przestrzega wszystkich amatorów driftu i palenia gumy, że tego typu “wybryki” są niezgodne z regulaminem.

BMW E34 znajduje się na ten moment na terenie warszawskiej strefy PANEK i to właśnie w jej obrębie można go wypożyczać. Jak informuje firma, każdy użytkowników bez względu na liczbę przejechanych kilometrów może wynajmując kultową “piątkę”, w cenie 0,99zł za minutę i 0,99zł za kilometr – ostateczna stawka to suma tych dwóch składników.

Z kolei łaskawe dla naszego portfela nie będzie wynajęcie, chociażby dostępnego od niedawna BMW i8 czy Bentleya Continentala. Koszt takiej przejażdżki wyniesie 4,99 zł/km i 3,99 zł/min, zaś cena postoju kosztuje 1,99 zł/min. Z kolei najtańsze są samochody z grupy Economy – Fiat 500 i Toyota Yaris Hybrid. Minuta jazdy w tym przypadku będzie kosztować 55 groszy, za kilometr zapłacimy 80 groszy, a za minutę postoju 20 groszy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie