Kalendarz F1 na 2021. Mają być aż 23 wyścigi

Przyszły rok może być przełomowy, jeśli chodzi o ilość wyścigów Formuły 1. W kalendarzu zaplanowano ich, aż 23. W tym jeden w zupełnie nowej lokalizacji. Miejmy nadzieję, że nowy sezon przebiegnie zgodnie z założonym planem.
Kalendarz F1 na 2021. Mają być aż 23 wyścigi
unsplash.com
12.11.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Ten rok można uznać za wyjątkowo nieudany dla Formuły 1. Koronawirus również tutaj zrobił spore spustoszenie. Dlatego spora część wyścigów nie odbyła się. U niektórych kierowców i członków ekip wykryto covid-19, co tylko bardziej komplikowało całą sytuację. W tym sezonie publiczność mogła oglądać F1 tylko przed ekranem telewizora.

Organizatorzy na wieść o szczepionce na covid-19 zaplanowali, aż 23 wyścigi. Sezon jak zwykle rozpocznie się w połowie marca od GP Australii, kolejny weekend to wyścig w Bahrajnie, zaś trzecim miejscem zmagań zostanie Szanghaj.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się wyścig zaplanowany na koniec kwietnia. Można przypuszczać, że zostanie nim GP Wietnamu, które miało się odbyć po raz pierwszy w tym roku. Niestety uniemożliwiła to “wirusowa” sytuacja na świecie.

Ulubione przez widzów GP Monako zaplanowano na koniec maja, zaś pierwszym europejskim wyścigiem w kalendarzu F1 zostanie GP Hiszpanii. W październiku kierowców czekają długie podróże. Najpierw wyścig w Singapurze, później zmagania na torze Suzuka w Japonii. Kolejne weekendy F1 odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Meksyku.

Przedostatni 22 wyścig zostanie rozegrany w debiutującej Arabii Saudyjskiej pod koniec listopada. Sezon F1 2021 zakończy się na początku grudnia w Abu Zabi.

Z kolei sezon Formuły 2 wystartuje razem na GP Bahrajnu, poprzedzając wyścig Formuły 1. Łącznie odbędzie się 8 wyścigów. Nie zabraknie Monte Carlo, włoskiej Monzy czy brytyjskiego toru Silverstone. Finał wyznaczono w Abu Zabi.

Formuła 3 będzie miała typowy europejski charakter. Sześć z siedmiu wyścigów odbędzie się na Starym Kontynencie. Tylko finałowe GP będzie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych na torze w Austin.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie