Porsche zaszalało ze stylistyką. Ten koncept robi wrażenie

Producent samochodów z Zuffenhausen nie przestaje nas zadziwiać. Powstał koncept auta na ulice, który bazuje na podzespołach samochodu wyścigowego
Porsche zaszalało ze stylistyką. Ten koncept robi wrażenie
materiały prasowe
12.11.2020

Porsche zaprezentowało koncepcyjny model 919 Street, który czerpie to, co najlepsze z wyścigowego 919 Hybrid. Dzięki niemu zespół Porsche zdobył ponad 30 zwycięstw i 3 mistrzostwa konstruktorów w serii wyścigów Endurance Racer.

Przede wszystkim koncepcyjny model 919 Street ma być przeniesieniem auta torowego na ulice. Inżynierowie stanęli na wysokości zadania, aby samochód nadawał się do użytku codziennego. Sama stylistyka jest zadziwiająco podobna do wyścigowego 919 Hybrid.

Z przodu ma parę dużych reflektorów i krótką maskę, kontrastując z dwoma wybrzuszonymi nadkolami, zaś kabina jest bardzo wysunięta do przodu z małymi bocznymi szybami. Na potrzeby koncepcyjnego 919 Street zaprojektowanego specjalny wzór kół.

Najciekawszym elementem wydaje się tylna linia dachu i charakterystyczna duża płetwa rekina, która tylko potęguje wyścigowy charakter samochodu. W przypadku 919 Street zrezygnowano z dużego spoilera na rzecz małych subtelnych skrzydeł, które wystają z boków auta. Tylne światło stanowi długi pasek, który został wykonany w całości w technologii LED. Warto zwrócić uwagę również na spory dyfuzor oraz dwie rury wydechowe.

Porsche 919 Street ma wykorzystywać ten sam układ napędowy, co wyścigowy odpowiednik. Składa się on z 2,0-litrowego turbodoładowanego silnika V4 z systemem odzyskiwania energii, co oznacza, że do dyspozycji będzie 900 koni mechanicznych.

Jak na razie model 919 Street pozostanie autem prototypowym, ale będzie można go zobaczyć już w przyszłym roku na wystawie w Porsche Muzeum, które mieści się w dzielnicy Zuffenhausen w Stuttgarcie. Warto dodać, że prezentacja 919 Street raczej nieprzypadkowo zbiegła się z obchodzoną w tym roku 20. rocznicą Porsche Carrery GT.

Polecane wideo

Porsche 919 Street
Porsche 919 Street - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie