Zagato Iso Rivolta GTZ – włoska klasa, amerykańska moc

Amerykańskie fury są kojarzone z kwadratowymi kształtami i silnikami o gargantuicznej pojemności. Z kolei włoskie samochody wyróżnia klasa i nieprzeciętny styl. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co może wyjść z połączenia obu typów motoryzacji, to teraz masz odpowiedź.
Zagato Iso Rivolta GTZ – włoska klasa, amerykańska moc
fot. Zagato
06.11.2020

Zagato Iso Rivolta GTZ to samochód, który wyróżnia się na tle obecnych futurystycznych pojazdów. Nie ma co doszukiwać się w nim licznych spojlerów, bodykitów czy ostrych i kanciastych kształtów. Jak przystało na auto pełne klasy, jest po prostu opływowe i pozbawione – w tym przypadku – zbędnych udziwnień. Karoseria tego cudeńka została jedynie urozmaicona o elementy z włókna węglowego, co pozwoliło na zredukowanie jego wagi.

Zagato karoseria

Również silnik, który został w nim zamontowany, nie podąża za motoryzacyjną modą na napędy hybrydowe i elektryczne. Zamiast tego pod maską znajduje się jednostka V8 LT4 z Corvette o pojemności 6,2 litra. Generuje ona 660 koni mechanicznych mocy i 811 Nm momentu obrotowego. To pozwala osiągnąć setkę w 3,7 sek. i rozpędzić maksymalnie do 315 km/h.

Sprawdź: Nadjeżdża następca Ferrari LaFerrari. Sportowa hybryda po raz pierwszy zarejestrowana na torze

Nie tylko z zewnątrz samochód emanuje włoskim style. Po wejściu do środka można rozsiąść się na wygodnym kubełkowym fotelu wykonanym z wysokiej jakości brązowej skóry. Posłużyła ona również do wykończenia wnętrza samochodu.

Zagato wnętrze

Zagato to wyjątkowo unikatowy wóz, bo firma planuje wykonanie jedynie 19 egzemplarzy, z których 9 już zostało sprzedanych. Producent jednak nie zdradził, ile trzeba zapłacić za to połączenie włoskiego ciała i amerykańskiego serca.

Sprawdź: HAMANN BMW X6 – sportowy gigant

Polecane wideo

Zagato Iso Rivolta GTZ – włoska klasa, amerykańska moc
Zagato Iso Rivolta GTZ – włoska klasa, amerykańska moc - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie