Nowe fotoradary na polskich drogach. Sprawdź gdzie staną

Już niebawem brawurowi kierowcy w Polsce będą mogli poczuć się na drogach jak gwiazdy na czerwonym dywanie otoczone przez paparazzi. Główny Inspektorat Transportu Drogowego realizuje obecnie zakup kilkuset nowych fotoradarów. Umowa na dostarczenie 26 z nich została już podpisana.
Nowe fotoradary na polskich drogach. Sprawdź gdzie staną
fot. istock
06.11.2020

Inwestycja, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach, zakłada zakup 358 urządzeń rejestrujących. Dokładnie 111 z nich ma stanąć w miejscach, w których do tej pory piraci drogowi mogli czuć się bezkarni. Reszta zastąpi już wysłużone fotoradary.

Na razie GITD podpisał umowę na zakup 26 nowych urządzeń. Rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak poinformowała, że zostaną one zainstalowane na terenie 13 województw.

“Są to miejsca, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a kierowcy nagminnie nie stosują się do ograniczeń prędkości. Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Transportu Samochodowego wynika, że miejsca te powinny zostać objęte kontrolą w pierwszej kolejności” – wyjaśnia Niżniak.

Zgodnie z kontraktem pierwsza partia rejestratorów stanie przy polskich drogach do końca maja 2021 roku. Natomiast ostatnie z kilkuset urządzeń mają zostać zainstalowane do końca lutego 2022 roku.

Wśród nich oprócz 26 wcześniej wspomnianych radarów stacjonarnych znajdzie się:
- 39 radarów do odcinkowego pomiaru średniej prędkości,
- 30 kamer pilnujących czerwonego światła na skrzyżowaniach,
- 5 kamer pilnujących czerwonego światła na przejazdach kolejowych,
- 11 fotoradarów przenośnych.

Zobacz, w jakich nowych lokalizacjach stanie 26 fotoradarów:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie