Ford Mustang Mach 1 – najszybsza wersja w Europie

Ten samochód ma być najlepiej prowadzącym się Mustangiem, jaki kiedykolwiek pojawił się na europejskich drogach. Auto będzie dostępne z ręczną skrzynią TREMAC z dwutarczowym sprzęgłem, która ma sprzyjać zmianie biegów bez zdejmowania nogi z gazu. Auto będzie przede wszystkim przystosowane do szybkiej i dynamicznej jazdy i pracy na wysokich obrotach.
Ford Mustang Mach 1 – najszybsza wersja w Europie
19.10.2020
Konrad Klimkiewicz


Pod maską tego samochodu pracuje silnik V8 o pojemności 5.0 litra. Moc auta wynosi 460 KM. Co prawda daleko temu do najmocniejszych Mustangów, które można spotkać za oceanem, czyli 533-konnego Shelby GT350 i Shelby GT500 mającym aż 771 KM. Fani kultowego modelu od Forda mogą więc czuć się nieco pokrzywdzeni. Mimo wszystko w Europie będzie to najszybszy Mustang.


Mustang Mach 1 ma dobrze prezentować się zarówno na zwykłych ulicach, jak i na zamkniętym torze. Jeśli chodzi o nadwozie, klienci będą mogli wybrać jedną spośród 8 konfiguracji koloru i ozdobnych pasów na karoserii. Kratki w przednim zderzaku, a także wykończenia, pokrywa błyszcząca czerń.


Auto zadebiutuje na starym kontynencie podczas Goodwood SpeedWeek w Wielkiej Brytanii. W Polsce samochodu można spodziewać się w 2021 r. Producenci nie podali jeszcze ceny auta. W Stanach Zjednoczonych samochód kosztuje równowartość ok. 205 tys. zł, jednak to mało prawdopodobna kwota na europejskim rynku, chociażby ze względu na to, że poprzedni model – Bullitt – kosztował na starym kontynencie ponad 250 tys. zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie