Jechał z dziećmi autostradą...pod prąd

Jechał z dziećmi autostradą...pod prąd
Fot. GITD
09.10.2017
Łukasz Kuźmiuk

4 października inspektorzy ITD pełnili obowiązki służbowe na autostradzie A2. Na 269 km tej trasy zauważyli samochód z przyczepą, który poruszał się w przeciwnym kierunku jazdy. Prawidłowo jadące autostradą samochody ciężarowe i osobowe, aby uniknąć zderzenia czołowego, były zmuszone do nagłej zmiany pasa ruchu.

Inspektorzy ITD zatrzymali samochód na pasie awaryjnym, przy bramie wyjazdowej z autostrady. Pojazdem podróżowało dwoje dorosłych obywateli Niemiec wraz z pięciorgiem małych dzieci. Kierowca skrajnie niebezpieczne zachowanie tłumaczył tym, że nie posiadał pieniędzy na uiszczenie opłaty za przejazd autostradą i chciał zawrócić, aby dojechać do najbliższej stacji paliw, oddalonej o ok. 30 km. Przeprowadzone w trakcie kontroli badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierujący jest trzeźwy. Kilka minut po zatrzymaniu pojazdu przez patrol ITD na miejscu pojawiły się dwa policyjne radiowozy, które otrzymały zgłoszenie od obsługi autostrady A2.

Kierowca za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany przez inspektorów ITD mandatem w wysokości 1000 zł. Po zakończonej kontroli funkcjonariusze Policji wraz z pracownikami obsługi autostrady skierowali pojazd przez bramę wyjazdową z autostrady A2 na drogę krajową.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie